Військовий експерт бачить посилення російських військ

44

У війні проти України Росія подолала фазу слабкості, вважає військовий експерт із Швейцарії. “Ми рухаємося до змішаної ситуації, в якій бойові танки, призначені для оборони та контрнаступу, відіграють важливу роль”, – сказав Deutsche Presse-Agentur Ніклас Мазур, науковий співробітник Центру досліджень безпеки при Університеті ETH у Цюріху. З осені, за його словами, Росія покращила свої позиції, наприклад, створивши оборонні рубежі.

Модернізувати українські танки складніше, оскільки Росія знищила багато заводів та виробничих ліній, наприклад, з випуску танкових боєприпасів. Країни НАТО вже надали свої старі резерви. Відповідно, західні бойові танки, такі як “Леопард” німецького виробництва або “Абрамс” американського, зараз перебувають у центрі уваги. Після кількох тижнів ходінь туди-сюди уряд Німеччини схвалив постачання танків Leopard, повідомили джерела у коаліції у вівторок увечері.

Попередження про логістичний кошмар

Маючи щонайменше 100 західних танків, Україна могла б оснастити бронетанкову бригаду західного зразка, сказав Мазур. «Однак бойові танки – це не диво-зброя. Вони мають бути розгорнуті та відремонтовані у групі та оснащені боєприпасами». Експерт також вказав на логістичний кошмар для України, якщо постачання не буде добре скоординовано. Навіть різні версії того самого типу означають додаткові труднощі, сказав він.

«Якщо Україна хоче мати можливість захищати себе навіть у довгостроковій перспективі, важливо, щоб система логістики була надмірно складною», – сказав Мазур. Для України, мабуть, було б особливо корисним, якби компоненти західних танків частково обслуговувалися та ремонтувалися за межами країни – як це вже робиться з гарматними артилерійськими знаряддями.

Про хід війни військовий експерт сказав: «Досі Україна проводила свої контрнаступи у періоди слабкості Росії, особливо восени. Проте з того часу Росія консолідувалась і має твердішу руку на командному рівні». Україна також не може розраховувати на те, що “російські недоліки першого року обов’язково повторяться”, сказав він. Війна продовжується з лютого минулого року.

Читайте також:  82 тисячі мобілізованих росіян уже в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я