Оксімірон отримав штраф за антивоєнний вислів

69

Російський суд ухвалив, що Оксимирон має виплатити штраф у розмірі 45 тис. рублів за відео, яке виконавець записав 24 лютого.

 

Російські суди штрафують громадян РФ за антивоєнні висловлювання, сказані навіть десять місяців тому. Наприклад, 12 грудня було оштрафовано хіп-хоп-виконавця Оксимирона за «дискредитацію Збройних сил РФ». При цьому у висловлюванні артиста жодного разу не було згадано російську армію, відзначають ведучі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» Маша Майєрс і Дмитро Губін.

Мені здається, що ці слова Оксимирона звучать актуально як ніколи. Вже понад 290 днів триває війна. Ми знаходимося всередині цих новин, щодня про це розповідаємо щодня, про це говоримо з нашими гостями. І ось зараз, через 10 місяців, російських атак на Україну слухаєш цей текст, а тепер виявляється, що це дискредитація збройних сил.

Дмитро Губін: Вже 292 день війни. Це якщо вважати, що вона йде з 24 лютого, бо дедалі більше людей вважають, що війна триває з 2014 року.

Що сказав Оксимирон?

«Усім привіт із Пітера. Я сьогодні не обмежусь словами про те, що я за мир та проти війни, бо на словах усе завжди за мир та проти війни. Однак це не заважає вести загарбницькі війни. Я хочу сказати, що я конкретно проти тієї війни, яку зараз розв’язує Росія проти народу України. Я вважаю, що це катастрофа та злочин.

Взагалі історія воєн в Іраку, Афганістані, бомбардування Белграда ніяк не можуть виправдати те, що відбувається прямо зараз. Здавалося б, ми, навпаки, маємо винести з цього уроки. Я думаю, я й сам дуже багато говорив про злочинність цих воєн. Ще у Лос-Анджелесі чотири роки тому. Але я не розумію, чому ми повинні змагатися у тому, хто гірший. Очевидно, що ми повинні намагатися бути кращими, а не використовувати помилки злочину, які інші робили в минулому для того, щоб виправдати помилки та злочини, які ми робимо сьогодні. І як би нам не пояснювали, що то не агресія, а захист. Але Україна не вторглася на територію Росії. Це Росія прямо зараз бомбардує суверенну державу.

Читайте також:  Масштаб трагедії усвідомлюється лише зараз

Коли Америка розпочала злочинну війну у В’єтнамі, яку вона виправдовувала комуністичною агресією, то в Америці утворився потужний антивоєнний рух. Воно поєднувало людей абсолютно різних поглядів від Мохаммеда Алі до Боба Ділана. І, звичайно, американський уряд тоді намагався виставити цей рух антипатріотичним. Але сьогодні ми знаємо, що історія дуже чітко показала всім, що саме за цим рухом була правда. І саме воно змінило ставлення американського суспільства до воєн. І, звичайно, такий рух потрібен нам зараз. Особливо з огляду на те, що йдеться про народ, який нам максимально близький.

Я купу вкотре виступав в Україні з концертами. Нас завжди дуже тепло гостинно зустрічали. Я дуже люблю цю країну. І те, що відбувається зараз, це величезний біль для мене та всіх моїх друзів, для всіх, кого я знаю в Росії», — заявив хіп-хоп-виконавець.

Маша Майєрс: Це Оксимирон, це початок війни, це лютий 2022 року. І сьогодні, 12 грудня, суд та цілий держорган збирався для того, щоб визнати його винним дискредитації збройних сил. Ви ж чуєте в цьому тексті багато про збройні сили та спроби їх дискредитувати? Просто прозирає у кожній фразі.

Дмитро Губін: 45 000 рублів за скільки там слів? «Я знаю силу слів. Я знаю слів сполох» . А скільки там максимум за статтею ти мені не нагадаєш? На мою думку, для фізосіб 300 тисяч рублів. І суми штрафів постійно зростають.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я