Православний Великдень в Україні: теракти продовжуються

18

Люди у всьому світі відзначають православний Великдень. Для віруючих в Україні, яка зазнає нападу з боку Росії, цей важливий день другий рік поспіль затьмарюється бойовими діями.

 

Православний Великдень в Україні: теракти продовжуються

Окрилені війною Росії проти України мільйони православних християн по всьому світу в неділю святкують Великдень. Крім Росії та України, до переважно православних країн увійшли Греція, Кіпр і Сербія. Люди також робили урочисті меси у німецьких православних церквах.

Як і минулого року, напади в Україні продовжуються. Наприклад, влада південної області Миколаєва повідомила про загибель двох підлітків від російських обстрілів. Також повідомлялося про удари у Запорізькій області. У той же час глава адміністрації президента України Андрій Єрмак оголосив про «великий великодній обмін полоненими»: за його словами, за останні кілька днів з російського полону в кілька етапів було звільнено 130 українських військовослужбовців.

Православні церкви дотримуються юліанського календаря у зв’язку з Великоднем. Для католиків та протестантів діє григоріанський календар. Це зазвичай призводить до того, що православні відзначають найважливіше свято у церковному році в інший час, ніж інші християни.

Зеленський, Путін та Папа Римський

Тим часом, президент України Володимир Зеленський спробував підбадьорити своїх співвітчизників: «Війна не змогла стерти нас, наші цінності, наші традиції та наші свята», – сказав він у відеоролику, опублікованому канцелярією президента України. «Сьогодні ми святкуємо воскресіння Христа», – сказав глава держави країни, яка зазнала нападу, де близько 70 відсотків населення є православними чи греко-католицькими християнами. «Головний символ – це перемога: перемога добра, перемога правди, перемога життя. Ми святкуємо Великдень у непохитній вірі у незворотність цих перемог».

Президент Росії Володимир Путін з’явився в Москві того вечора у знаменитому Храмі Христа Спасителя. Він запалив свічку разом із мером Москви Сергієм Собяніним і отримав у подарунок від патріарха Кирила багато прикрашене великодне яйце. Глава Російської православної церкви вважається затятим прихильником агресивної війни Путіна проти України.

Читайте також:  Фінська мафія не має зброї з України — спростування

У Римі Папа Франциск висловив свою близькість до всіх віруючих. Він також згадав про тих, хто перебуває в Україні, зокрема, але й у Росії. «Нехай Господь буде з ними і допоможе їм встановити мир», – сказав голова католицької церкви віруючим на площі Святого Петра після молитви Regina Coeli, що пополудні. Він також висловив жаль – без прямого посилання на агресивну війну Росії в Україні: «На жаль, у різкому контрасті з великоднім посланням війни тривають. І вони сіють смерть жахливо».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я