Права людини під загрозою не лише в Україні

22

Рада ООН з прав людини збирається тричі на рік. На нинішній сесії увага прикута до численних проблемних точок, а не лише до війни в Україні. Генеральний секретар ООН Гутерріш стурбований цим.

 

Генсек ООН: Права людини під загрозою не лише в Україні

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відкрив сесію Ради ООН, присвячену темі «права людини» у Женеві терміновими попередженнями та полум’яним закликом. Незважаючи на те, що Загальна декларація прав людини відзначає цього року 75-річчя, вона зазнає нападів, сказав він. «Її використовують не за призначенням і зловживають нею», – сказав Гутерріш у Женеві. «Її експлуатують та ігнорують у політичних цілях – часто одні й ті самі люди». Світ має протистояти цьому, сказав він. На зустрічі також очікується участь міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок.

Гутерріш: Світ переживає регрес замість прогресу

Він звернувся до урядів і всіх людей: «Ми маємо пожвавити Декларацію та забезпечити її повне виконання, щоб відповісти на виклики сьогоднішнього та завтрашнього дня». Він сказав, що світ, сповнений кризами та конфліктами, замість прогресу переживає регрес. Злидні і голод ростуть, соціальна згуртованість і довіра слабшають, а розрив між багатими та бідними збільшується.

Декларацію прав людини було проголошено у 1948 році. У ній у 30 статтях викладено права, на які має право кожна людина, незалежно від «раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану, народження чи іншої обставини». Вона починається словами: «Всі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності та правах».

Рада ООН з прав людини збирається тричі на рік для оцінки ситуації з правами людини в усьому світі. Він може створювати комісії із розслідування, як це було зроблено рік тому після нападу Росії на Україну. Але серед 47 країн-членів, які обираються на три роки, завжди є ті, хто із сумнівною повагою ставиться до прав людини. Китай, Куба та Еритрея, які нині входять до Ради, неодноразово відкидали критику інших країн як втручання у внутрішні справи.

Читайте також:  Відновлення доріг невдача уряду – опозиція

Бербок наголошує на важливості Ради ООН з прав людини

У зв’язку з порушеннями прав людини з боку Росії, а також в Ірані та Афганістані, Бербок наголосив на важливості Ради ООН з прав людини. «Той факт, що там немає механізму санкцій, робить цю роботу складнішою, але не менш важливою», – сказав політик «зелених» перед від’їздом до Женеви. «Наш прогрес часто може здаватися повільним чи незначним, але кожна резолюція, кожна створена комісія з розслідування та кожен призначений доповідач – це камінь, який зміцнює стіну між добром та злом», – додав Бербок.

Серед іншого очікується, що Бербок підніме у Раді з прав людини повідомлення про систематичну депортацію українських дітей до Росії. Москва відкидає ці повідомлення як хибні. Комісія з розслідування подій в Україні надасть свою доповідь 20 березня.

Міністр закордонних справ Німеччини хоче виступити на Постійній конференції з роззброєння у Женеві, а також на конференції донорів для охопленої громадянською війною країни Ємен, яка має зібрати гроші на гуманітарну допомогу. Говорячи про Росію, Бербок сказала, що в той час, коли ядерна держава порушує основні принципи Статуту ООН, переговорні форуми, такі як Конференція з роззброєння, важливі як ніколи. «Ми не повинні дозволити декільком державам поставити під загрозу безпеку всіх нас, підірвавши правила, які є всім нам», – додала вона щодо Росії, але, очевидно, також на тлі ядерних програм Північної Кореї та Ірану.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я