Понад 100 арештів напередодні виборів

21

На президентських виборах у Туреччині очікується напружена боротьба. Тепер незадовго до цього проводяться рейди через передбачувані зв’язки із забороненою РПК.

Туреччина: понад 100 арештів напередодні виборів

Туреччина: понад 100 арештів: У країні, майже за три тижні до президентських і парламентських виборів, 110 осіб було заарештовано за передбачувані зв’язки із забороненою Робочою партією Курдистану (РПК). Серед них були високопосадовці прокурдської опозиційної партії HDP, повідомило у вівторок державне інформаційне агентство Anadolu.

Представник HDP повідомив німецькому агентству друку, що заарештували заступника лідера Озлем Гюндюз та інших членів партії. Останні опитування свідчать, що прокурдські виборці можуть відіграти вирішальну роль у голосуванні 14 травня.

Журналісти та адвокати також заарештовані

Поліцейські рейди було проведено у 21 провінції, повідомляє Anadolu. Прокуратура південно-східного міста Діярбакир звинувачує підозрюваних, серед іншого, у наданні фінансової підтримки РПК та пропаганді терору. Асоціація адвокатів Діярбакіра повідомила у Твіттері, що серед заарештованих були журналісти та адвокати.

Вибори 14 травня, як очікується, будуть закритими. Згідно з опитуваннями, лідер опозиції Кемаль Кілічдароглу з CHP має добрі шанси змінити президента Реджепа Тайіпа Ердогана після 20 років перебування при владі. Після введення президентської системи в 2018 році президент має далекосяжні повноваження, тоді як парламент ослаблений. HDP є другою за величиною опозиційною партією у парламенті. Ердоган звинувачує HDP у тому, що вона є продовженням РПК, яка заборонена у Туреччині, ЄС та США. ПНД відкидає ці звинувачення.

Читайте також:  Заворушення у Лейпцигу після вироку студентці

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я