СДПН, “зелені” та ліві припиняють попередні переговори

29

Лідери трьох нинішніх правлячих партій у понеділок висловили позитивні погляди на критичні моменти, як-от питання про експропріацію житлових компаній.

СДПН, «зелені» та ліві припиняють попередні переговори

Через два тижні після повторних виборів у Берліні СДПН, «зелені» та «ліві» припинили попередні переговори про можливе формування уряду. Лідери трьох нинішніх правлячих партій у понеділок не захотіли повідомити, чи шукатимуть вони нову спільну коаліцію, але висловили позитивні погляди на критичні моменти, такі як питання про експропріацію житлових компаній. Голова СДПН і правлячий мер Франциска Гіффі сказала: «Було вироблено шлях, який, на наш погляд, може бути життєздатним». Однак вона додала, що поки що ця тема розглядатиметься конфіденційно. У середу виконавчий орган СДПН розглядатиме питання про коаліцію.

Зелені, які у вівторок проведуть заключну зустріч із ХДС, також були налаштовані стримано оптимістично після тривалого раунду переговорів із багатьох питань у понеділок. Лідер «зелених» Беттіна Яраш сказала: «Ми прояснили відкриті питання на всі ці теми, а також знайшли хороші рішення». Вона наголосила: «Ми не підемо до коаліції, де є відкриті точки розриву». Вона сказала, що цього тижня дослідницька група ухвалить рішення щодо формування коаліції з СДПН та Лівими або з ХДС.

Лідер Лівої партії Катіна Шуберт сказала, що спірне питання референдуму про експропріацію відіграло свою роль. «Все виявилося не так довго, як думали. (…) Тут може бути шлях». Одинадцять лідерів Лівої партії закликали до ухвалення закону про експропріацію житлових корпорацій до середини 2024 року, заявивши, що це питання має стати «орієнтиром» для можливих коаліційних переговорів із СДПН та «зеленими». «За це виступає значна більшість партії», – йдеться у заяві. Ліва партія хоче обговорити у вівторок у земельному виконавчому комітеті, чи слід продовжувати коаліцію.

Читайте також:  Джем Оздемір згадав підпал у Золінгені

Успішний референдум 2021 року про експропріацію великих житлових компаній розглядається як перешкода у попередніх переговорах. Це чутливе питання всередині коаліції «зелених-червоних». Ліві з самого початку підтримували цей план, Гіффі неодноразово висловлював сумніви щодо цього. Зелені переважно виступають за.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я