Нобелівський лауреат закликає повернути дітей із Росії

31

Українська лауреат Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук закликала міжнародні гуманітарні організації зробити більше для повернення до Росії дітей, які були депортовані туди під час війни.

Міжнародний комітет Червоного Хреста, а також Організація Об’єднаних Націй з її агентством допомоги дітям Unicef ​​та агентством у справах біженців UNHCR мають представництва в Росії та ресурси для повернення «депортованих» дітей в Україну, сказала правозахисниця у відеоінтерв’ю німецькому агентству друку.

Матвійчук є головою Українського центру громадянських свобод (CCL), який був удостоєний Нобелівської премії миру у 2022 році разом із правозахисниками з Білорусі та Росії. “Нам потрібні гуманітарні зусилля, тому що багато українців були насильно депортовані до Росії”, – сказала 39-річна жінка. «Організації мають хоча б спробувати це зробити».

Тисячі дітей «перевиховуватимуться» в Росії

Тисячі дітей «перевиховуватимуться» у таборах, сказала вона. «Процес ерозії української ідентичності має бути зупинено. Потрібна допомога, щоб ці люди могли залишити Росію», – наголосила вона. Росія відкидає звинувачення у тому, що людей депортують та «перевиховують». Скоріше українців вивозять у безпечне місце від бойових дій, стверджує Москва.

Українське керівництво також неодноразово заявляло, що українських сиріт насильно «русифікують» у таборах. Нещодавно США заявили, що дітей викрадають. Москва, навпаки, називає ці звинувачення абсурдними та звинувачує Вашингтон у демонізації Росії. За словами Москви, мільйони людей з України втекли від бойових дій до Росії. Частини східної України було евакуйовано ще до початку війни.

Матвійчук також підтримав вимоги українського уряду щодо постачання винищувачів та інших сучасних систем озброєння, заявивши, що інакше захистити людей від російських військ неможливо. «Так, нам потрібна сучасна зброя», – сказала вона. Не в останню чергу вона виявила розуміння бажання українського керівництва надати країні заборонені міжнародним законодавством касетні боєприпаси та фосфорні бомби. За її словами, вони не повинні використовуватися в населених пунктах, а лише проти російських солдатів.

Читайте також:  Війна в Україні: німецькі Iris-T зберігають небо

Україні потрібна швидка допомога для звільнення територій

“Україні потрібно швидко допомогти перемогти, щоб зупинити (президента Росії Володимира) Путіна, щоб звільнити території”, – наголосила адвокат. Путін розпочав агресивну війну рівно рік тому, 24 лютого. «Це війна між авторитаризмом та демократією, – сказав Матвійчук. Україна бореться за свою незалежність та за демократію».

Адвокат знову закликав звинуватити Путіна як воєнного злочинця, а також білоруського силовика Олександра Лукашенка, який надає Росії військові бази для нападу на Україну. «Росія використовує військові злочини як ведення війни. Росіяни навмисно завдають людям страждань. Вони хочуть зламати опір людей стражданнями та болем».

У той же час Матвійчук заявила, що українська сторона також вже розслідує ймовірні військові злочини, скоєні її власними солдатами, і потребує подальшого розслідування. «Ми закликаємо українську владу зробити це», – сказала вона. Однак серед десятків тисяч зареєстрованих злочинів переважна більшість припадає на російські війська.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я