Путін хоче знищити Україну як державу — ISW

32

Лідер Росії відкидає український суверенітет, що унеможливлює мирні переговори між воюючими країнами.

Путін хоче знищити Україну

Російський президент Володимир Путін неодноразово заявляв, що готовий до переговорів із лідером України Володимиром Зеленським. Проте його дії суперечать висловлюванням, вважають аналітики Інституту вивчення війни. На їхню думку, Путін хоче знищити Україну. Тому конструктивного діалогу, спрямованого на припинення воєнних дій, не вийде.

Путін хоче знищити Україну та відкидає ідею її суверенітету

Чергові тези, що підтверджують висновки аналітиків ISW, президент Росії висловив 27 жовтня під час виступу на засіданні клубу Валдай. На його думку, тільки Росія може гарантувати Україні захист його суверенітету. На думку Володимира Путіна саме РФ створила українську державу. Російський глава вважає це «історичним фактом», що суперечить думці багатьох фахівців-істориків.

Путін хоче знищити Україну, тож говорити про мирні переговори не доводиться.  Фото: Kharaim Pavlo/shutterstock.com

Путін ототожнює український та російський народи. Він вважає, що вони лише помилково перебувають у різних державах. Тому, на його думку, треба об’єднати країни під єдиним керівництвом.

Проте заяви лідера Кремля суперечать об’єктивним юридичним фактам. Наразі Україна є повністю суверенною державою відповідно до чинних міжнародних правил. Цей факт, до речі, раніше визнано урядом Російської Федерації. Крім того, на думку експертів ISW, не викликає сумніву, що український народ є окремою нацією.

Путін хоче знищити Україну та підтверджує його цілі

Співробітники Інституту вивчення війни вважають, що часте повторення Путіним тези про те, що Україна та Росія населені єдиним народом, говорить про його бажання стерти з землі українську державу. Він хоче «скасувати» саме поняття «український народ».

Водночас, відповідаючи на запитання учасників засідання, він підтвердив, що поважає бажання частини єдиного етносу на створення окремого народу. Проте сам його коментар, за словами експертів ISW, містить стільки умовностей, що лише підтверджує неприйняття президентом Росії факту існування української нації.

Читайте також:  Комплекси ППО Patriot вже на шляху до Польщі

Загрозу з боку Росії усвідомлюють інші країни. Сполучені Штати Америки ухвалили нову стратегію оборони, в якій ризики вступу в конфлікт із РФ визнані «гострими». Президент США Джо Байден також заявив, що під час участі на саміті G-20 в Індонезії він не планує зустрічатись із лідером Росії Володимиром Путіним чи представниками російської делегації на форумі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я