Литва допомагає Україні відновлювати енергосистему

11

Обладнання з литовських резервів отримають газовики та електроенергетики.

Найбільші енергооператори Литви направили до України обладнання відновлення систем, розбитих армією РФ. Litgrid взяла на себе постачання обладнання для ремонту електричних мереж, Amber Grid – газових. Логістику взяли на себе Міненерго та Мінтраснпорту Литви. Литва допомагає Україні не лише у цивільній сфері.

Литва допомагає Україні повернути світло у будинки

Удари російської армії у жовтні знищили третину українських електростанцій. Крім того, ракети та дрони РФ цілеспрямовано б’ють по ЛЕП та підстанціям, щоб не дати «Укренерго» керувати перетіканнями. На деокупованих територіях сапери знаходять безліч російських мін у зоні відчуження ЛЕП.

Гинуть ремонтники та рятувальники українського МНС. Українські енергетики вважають, що їхні російські колеги допомагають армії грамотно вибирати цілі — удари завдають максимальної шкоди енергосистемі.

Київ звернувся за допомогою, зокрема, до Вільнюса. Литва відреагувала однією з перших. Litgrid, національний оператор електромереж, уже відправив частину обладнання. Загальна вартість пакету – майже 75 тисяч євро. Левову частку складає обладнання для підстанцій: трансформатори, ізолятори, сепаратори та автотрансформатор 330110 кВ.

Газ: подвійна загроза

Пошкодження газових мереж є подвійною небезпекою. По-перше, без палива залишаються промислові підприємства та котельні у містах. По-друге, це безпосередня загроза вибуху. Тому особливо актуальними стають газові аптечки першої допомоги.

Газовий оператор Литви Amber Grid направив в Україну вісім комплектів STOPKIT: це набори «джгутів» та «пластиря», які дозволяють максимально швидко усунути газовий витік. Швидкість важлива ще через воєнну обстановку — ремонтні бригади ризикують потрапити під обстріл. Керівник Amber Grid Немунас Бікніс вважає, що у поточній ситуації STOPKIT – найкраще рішення для екстрених ситуацій.

Читайте також:  Бербок оголосила про "відновний наступ"

Литовці наголошують, що допомагають не одні вони. Підключаються партнери з ЄС і не лише.

Литва допомагає Україні не лише енергообладнанням

Допомога Литви воюючій Україні не обмежується лише цивільним сектором. Балтійська країна направляє до України досвідчених військових інструкторів. Вони навчають бійців ЗСУ на місці, тобто безпосередньо в Україні, на відміну більшості інших партнерів.

БТРи, гаубиці, бронежилети, безпілотник Bayraktar, стрілецька зброя — далеко не повний перелік військової допомоги, яку Литва вже надіслала Україні. Загальна сума перевищує 250 тисяч євро.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :