Кросовери називають “міськими позашляховиками”. Ці автомобілі лідирують у топі найпопулярніших і на те є чимало причин – від відмінної стійкості на будь-якому дорожньому покритті до комфортного та просторого салону.
10 незаперечних переваг кросоверів
При виборі моделі автомобіля враховують низку характеристик, залежно від особистих вимог. Крім технічних особливостей, важливу роль відіграє комфорт і місткість, особливо, якщо машину купують для великої родини, в якій люблять подорожувати.
Основні причини, вибору кросовера:
- Просторий салон, розрахований на сім пасажирів, місткий багажник для перевезення великої кількості речей чудово підходить для сімейних подорожей.
- Високий кліренс – автомобілі не бояться піднесень та перешкод, тому виїжджати зі засніжених стоянок та долати кутові з’їзди можна без ризику порушити цілісність днища.
- Автомобілі оснащені незалежною підвіскою, яка робить комфортним пересування в будь-яких умовах і добре впливає на керованість ТЗ в цілому.
- На кросовери встановлюють потужні та невибагливі двигуни, в середньому близько 250 к.с.
- Найпопулярніші трансмісії на кросоверах – автомат із гідротрансформатором, який позитивно впливає на ресурс КПП, двигуна та ходової частини завдяки здатності гасити сильні поштовхи.
- Великогабаритні моделі авто завжди добре захищені від корозії, тому перші ознаки виявляються через 10 і більше років експлуатації.
- Кросовери оснащені системою запобігання зіткнень, екстреного гальмування та іншими, тому добре показують себе у краш-тестах та лідирують у рейтингах безпечних авто.
- Ресурсність таких моделей до 400 тис. км., тож навіть після пробігу 200 тис. машину можна продати з мінімальною різницею від первісної вартості у віці 10-15 років.
- При купівлі б/у моделі можливість придбати авто після роботи в таксі дуже низька. Такі машини не вигідно використовувати як таксомотор.
- Вартість кросоверів не завищена виробниками, тому досить конкурентна та вигідна як з конвеєра, так і на вторинному ринку.
Основні недоліки кросоверів
Такі моделі автомобілів відрізняються високими показниками надійності, комфорту, безпеки та в технічному плані до них практично немає претензій. Звідси випливають недоліки кросоверів — навіть на сонці є плями і за надійне транспортне забезпечення доводиться платити.
Шість недоліків кросоверів:
- Високе споживання палива – деякі моделі можуть витрачати до 20 л/100 км у міському режимі та до 15 л на трасі.
- За кінські сили доведеться платити — транспортний податок на потужні авто немаленький, наприклад, якщо ТЗ із двигуном від 250 «коней», доведеться викласти по 150 р за кожну силу.
- Дорогий ремонт та обслуговування — деякі деталі та розхідники коштуватимуть пристойну суму, наприклад, нові форсунки фольксвагенівського дизеля V6 коштують не мало.
- Техобслуговування – задоволення не з дешевих, за шиномонтаж візьмуть дорого, а при заміні олії стандартної фасування 4-5 літрів не вистачить, тому що для кросоверів у середньому потрібно близько 7-8 літрів.
- При покупці авто на вторинному ринку доведеться вкластися для усунення вікових дефектів та оновити ключові розхідники.
- Потрібно бути готовим до неполадок із електронікою після пробігу 150 тис. км. У цьому віці починаються проблеми з мультимедіа, камерами, парктроніками та різними датчиками.
Перед тим як віддати перевагу кросоверу, варто тверезо оцінити фінансові можливості. Така модель автомобіля максимально комфортна та надійна, але потребує великих витрат на обслуговування.
Якщо проблем з фінансами немає, то кросовер – оптимальний варіант для їзди по місту та в умовах бездоріжжя, а також для подорожей із сімей або у великій компанії.