“Плюс” у гаманцях пенсіонерів

32

Тепер ясно, наскільки виростуть пенсії цього літа. Вперше однаковий розмір пенсії діятиме у Східній та Західній Німеччині. Але інфляція також впливає на пенсіонерів.

 

«Плюс» у гаманцях пенсіонерів

Хороші новини для мільйонів пенсіонерів у Німеччині: з 1 липня пенсії збільшаться на 4,39% у Західній Німеччині та на 5,86% у нових федеральних землях. Про це повідомив федеральний міністр праці Хубертус Хайль під час візиту до Канади. Це означає, що поточна вартість пенсії буде однаковою у Західній та Східній Німеччині. Підставою для оголошеного підвищення пенсій стали дані Федерального статистичного управління та Союзу пенсійного страхування Німеччини.

Значення у євро

В результаті підвищення пенсії у старих федеральних землях з 1 липня 2023 року зростуть на 4,39%, згідно з розрахунками Німецького фонду пенсійного страхування, тому пенсія, що становила раніше 1000 євро, становитиме тоді 1043,90 євро. У нових федеральних землях підвищення становитиме 5,86%, таким чином, пенсія у розмірі 1000 євро зросте до 1058,60 євро.

Ось як розраховується розмір пенсії

У спрощеному вигляді розмір пенсії розраховується так, згідно з даними Пенсійного страхування Німеччини: Придбані пенсійні права, які називаються заробленими балами, множаться на так звану поточну вартість пенсії. У межах коригування пенсії поточний розмір пенсії визначається наново 1 липня кожного року.

Більше немає різниці між Сходом та Заходом у розмірі пенсії

У результаті возз’єднання нових федеральних земель було прийнято інші значення до розрахунку пенсії, ніж старих федеральних земель. Причиною цього була різниця у доходах. З 1 липня 2018 року поточна вартість пенсії у східних федеральних землях поступово приводиться у відповідність до поточної вартості пенсії на заході. До літа 2024 року єдина вартість має бути встановлена ​​на всій території Німеччини. За словами міністра праці, коригування пенсії буде здійснено на рік раніше, ніж це було передбачено законом. Причиною цього є зростання заробітної плати на сході країни.

Читайте також:  Політик Гордон Шнідер продовжує критикувати ZDF

Підвищення пенсій відстає від інфляції

Особливо людям із маленькими пенсіями доводиться стикатися із високою інфляцією. У лютому споживчі ціни зросли на 8,7 відсотка, порівняно з тим же місяцем минулого року. “В даний час збільшення до пенсії відстає від інфляції, але це тільки навскидку”, – йдеться в заяві Федерального міністерства праці. Принцип, згідно з яким пенсії йдуть за зарплатою, виправдав себе щодо зростання доходів пенсіонерів.

«Наразі укладені колективні договори передбачають досить значне підвищення заробітної плати, – йдеться у заяві. Вони будуть відображені у коригуванні пенсії 1 липня 2024 року. За нинішнього коригування пенсії зростання заробітної плати становить 4,50% у старих землях та 6,78% у нових землях.

Хайль: Стабілізація обов’язкових пенсій у довгостроковій перспективі

Міністр праці Хайль заявив у Оттаві: «Ці підвищення можливі тому, що ринок праці перебуває у добрій формі та зарплати зростають». Таким чином рівень забезпечення залишиться стабільним на рівні понад 48 відсотків. «Я хочу стабілізувати розмір обов’язкової пенсії у довгостроковій перспективі, щоб люди і в майбутньому могли розраховувати на хороше забезпечення по старості», – наголосив Хейл.

«Відчутний плюс у гаманцях пенсіонерів»

Глава Німецького пенсійного страхування Гундула Росбах говорила про те, що підвищення пенсій пом’якшить очікуване зростання цін. “Якщо озирнутися назад, то з 2010 року відбулося значне збільшення пенсій для пенсіонерів”, – сказала Россбах. «Наприклад, стандартні пенсії з 2010 до 2022 року збільшилися більш ніж на 32 відсотки на Заході та більш ніж на 47 відсотків на Сході». Таким чином, за цей період підвищення було значно вищим, ніж розвиток інфляції.

На думку Федерації профспілок Німеччини, цього підвищення недостатньо, щоби повністю пом’якшити зростання цін. “Але це пристойний плюс у гаманцях пенсіонерів”, – сказала член виконавчого комітету DGB Аня Піль в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Ті, хто відкладає свої гроші на приватну пенсію, можуть лише мріяти про таке підвищення. Добре також, що пенсії на сході країни були приведені у відповідність із західними на рік раніше, ніж планувалося – давно назрілий крок понад 30 років після возз’єднання».

Читайте також:  Шольц про "надмірну конкуренцію" у постачаннях зброї

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я