Дюльгер закликає відмовитися від виходу на пенсію у 63 роки

18

Напередодні оголошеної федеральним урядом пенсійної реформи президент роботодавців Райнер Дюльгер виступає за відмову від пенсійного забезпечення з 63 років у його нинішньому вигляді. “Пенсія з 63 років призвела до витоку мізків”, – сказав Дюльгер в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. За його словами, багато висококваліфікованих працівників більше не доступні. «Це просто боляче. Це послабило компанії». Ранній вихід на пенсію у компаніях також був помилкою, визнав Далгер. “Тепер і політики повинні перейти від усвідомлення до дій”.

Тодішня коаліція ХДС/ХСС та СДПН запровадила дострокову пенсію без відрахувань із 45 років страхового стажу у 2014 році. Усі, хто народився до 1953 року, можуть вийти на пенсію у 63 роки без вирахування; для молоді початок виплати пенсії без відрахувань відкладається у міру підвищення пенсійного віку.

Дюльгер говорить про автоматизм

На момент запровадження цієї системи уряд прогнозував близько 200 000 заявників на рік на отримання пенсії без відрахувань. За інформацією пенсійного страхування, минулого року було подано близько 257 тисяч заяв. У 2020 році було подано близько 260 000 заяв.

Президент пенсійного страхування Гундула Россбах сказала агентству dpa: “Люди користуються можливостями, які їм надає закон”. Якщо хтось пропрацював 45 років, він чи вона може подумати про достроковий вихід на пенсію – чи ні.

Дулгер також закликав до загальної ув’язки звичайного пенсійного віку зі зростанням тривалості життя. «Тоді нікому більше не доведеться ухвалювати політичні рішення, які можуть бути непопулярними, але ви поєднаєте їх разом, і тоді у вас вийде автоматизм, який безперечно йде в правильному напрямку», – сказав він. Згідно з чинним законодавством, вікова межа поступово підвищуватиметься з 65 до 67 років до 2029 року.

Читайте також:  Співробітник депутата зазнав нападу в Нойкельні

За словами президента пенсійного фонду Россбаха, пенсійна система вже є «дуже гнучкою», коли йдеться про вихід на пенсію. «З одного боку, ви можете вийти на пенсію з відрахуваннями вже у 63 роки, з іншого боку, ми повністю відкриті щодо виходу на пенсію». За його словами, серед людей, які продовжують працювати у літньому віці, спостерігається велика кількість міні-зайнятостей. «До пандемії у нас було близько 10 000 пенсій з додатковим заробітком та відповідним нанесенням доходу за старими правилами про додатковий заробіток». З 2023 року, за його словами, більше не діятимуть правил додаткового заробітку для дострокових пенсій. «На додаток до дострокової пенсії, люди зможуть отримувати необмежений додатковий дохід».

Покоління бебі-бумерів збільшує внески

Свої вимоги Дулгер ґрунтував на тому, що пенсійному фонду потрібно дедалі більше податкових надходжень. У зв’язку з очікуваним переходом багатьох представників покоління бебі-бумерів на пенсію, внески також загрожували дедалі більше зростати. Наступного року федеральний уряд хоче представити комплексний пенсійний пакет, щоб стабілізувати рівень пенсійного забезпечення у довгостроковій перспективі. Коаліція вже оголосила, що не хоче більше підвищувати пенсійний вік.

Лідер Verdi Франк Вернеке застеріг від компенсації демографічного розвитку лише за рахунок внесків. “Що стосується стабілізації рівня пенсій, передбаченої урядом, то проблематично, що це питання, очевидно, планується без збільшення федеральної субсидії”, – сказав Вернеке. Він сказав, що це правильно, що уряд хоче знову поглянути на трудові пенсії. «Занадто мало роботодавців, особливо у приватному секторі послуг, нині пропонують пенсійні плани компанії».

Россбах: ринок праці стабільний, незважаючи на кризу

Президент пенсійного фонду Россбах наголосив на хорошому фінансовому становищі на даний момент. У 2022 році пенсійне страхування завершиться з профіцитом 2,1 мільярда євро. Ставка внесків залишиться незмінною на рівні 18,6 відсотка до 2026 року. Згідно зі звітом із пенсійного страхування, до 2030 року відбудеться збільшення приблизно до 20,2 відсотка. “Це значно нижче, ніж передбачалося в минулому”.

Читайте також:  Німеччина стагнує у сприйнятті корупції

Россбах пояснив: “Цей розвиток, безумовно, також пов’язаний зі значною імміграцією, яку ми спостерігаємо в останні роки”. Він додав, що ринок праці у Німеччині стабільний, незважаючи на поточні кризи. Постійна імміграція, особливо з інших країн ЄС, також сприяла рекордній кількості робочих місць, які підлягають внескам у фонд соціального страхування.

«Це не було передбачено у такий спосіб. І ринок праці виявився набагато сприйнятливішим, ніж очікувалося», – сказав Россбах. Крім федеральних коштів, пенсія переважно фінансується з допомогою внесків із доходів працівників.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я