“Світлофор” представляє проект реформи виборчого законодавства

29

Федеральний уряд хоче, щоб у Бундестазі було менше депутатів, а саме: 598. Таким чином, додаткові та компенсаційні мандати мають бути скасовані. Це може мати наслідки кандидатів, обраних прямим голосуванням.

 

«Світлофор» представляє проект реформи

Парламентські групи «світлофора» подали законопроект про реформу виборчого законодавства, який дозволить скоротити чисельність Бундестагу до 598 депутатів. За рахунок додаткових та компенсаційних мандатів парламент ще більше збільшився від звичайного розміру – до 736 депутатів за останніми підрахунками.

Законопроект СДПН, «Зелених» та ВДП передбачає, що в майбутньому більше не буде додаткових та компенсаційних мандатів. Це може означати, що обрані прямим голосуванням члени парламенту у виборчому окрузі не отримають місця у Бундестазі.

Голови парламентських груп «світлофора» у Бундестазі направили законопроект лідеру парламентської групи ХДС/ХСС Фрідріху Мерцю (ХДС). У листі, який вони запропонували, йдеться про це. «Парламентські групи демократичного центру єдині в бажанні уникнути масштабного розширення Бундестагу понад його звичайний законний розмір для майбутніх виборів до Бундестагу», – йдеться у листі.

“Тому до наступних федеральних виборів ми хотіли б знайти рішення, яке могло б отримати значну підтримку”. Лист і законопроект є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur у Берліні.

Додаткові мандати виникають, коли партія отримує більше мандатів у результаті першого голосування, ніж належить за результатами другого голосування. Партія може зберегти їх, а інші сторони натомість отримують компенсаційні мандати.

Відмова від додаткових та компенсаційних мандатів стосується всіх сторін. На виборах до Бундестагу у 2021 році їх було 138, з них 41 – у ХДС/ХСС, 36 – у СДПН, 24 – у «Зелених», 16 – у ВДП, 14 – у AfD та 7 – у Лівої партії.

Читайте також:  AfD випереджає CDU у Саксонії-Анхальт

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я