Міністерство фінансів хоче проводити жорсткий бюджетний курс

13

Найближчими роками Міністерство фінансів має намір дотримуватися жорсткого бюджетного курсу. За словами міністра Крістіана Лінднера (СвДП), необхідно визначити пріоритетність видатків та заходів, а також виявити та реалізувати потенційну економію. Незважаючи на заходи щодо консолідації, у 2025–2027 роках існує бюджетна «необхідність дій» на загальну суму 14,4 мільярда євро. Таким чином, ці гроші все одно доведеться заощаджувати.

Федеральний уряд вже довгий час б’ється над упорядкуванням федерального бюджету на 2024 рік. Тепер він має бути затверджений кабінетом міністрів у середу. Згідно з проектом, витрати мають значно скоротитися до 445,7 мільярда євро. З урахуванням пандемії корони та енергетичної кризи було сказано, що після додаткових витрат, пов’язаних із кризою, фінансова політика має повернутися до «нормальної».

Новий борг має становити 16,6 млрд. євро у 2024 році. Це необхідно для дотримання боргового гальма, закріпленого у Основному законі. За даними Міністерства фінансів, у проекті вдалося закрити розрив покриття 20 мільярдів євро. Однак говорити про «концерт скорочень» не доводиться. Спочатку міністерства хотіли витратити набагато більше.

Пріоритет найближчими роками буде відданий обороні, оцифруванню та захисту клімату. Водночас, наприклад, щодо соціальних витрат було сказано, що дедалі більше коштів зв’язується, а простір для маневру дедалі меншає.

На фінансування запланованої базової допомоги на дитину у бюджеті на 2025 рік було закладено два мільярди євро. Це значно менше ніж дванадцять мільярдів євро, яких вимагала міністр у справах сім’ї Ліза Паус (Зелені). Коаліція все ще потребує роз’яснень щодо базової допомоги на дитину.

Читайте також:  ХДС загрожує заблокувати закон про Bürgergeld у бундесраті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я