Церемонія, присвячена франко-німецькій дружбі, у Людвігсбурзі

18

Німеччина та Франція можуть пишатися дружбою між двома країнами, яка розвивалася протягом десятиліть, вважає президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. «Той факт, що Німеччина та Франція сьогодні краще розуміють одна одну, був і залишається основою для єдиної Європи», – сказав глава держави на церемонії, присвяченій 75-річчю Франко-німецького інституту в Людвігсбурзі.

Озираючись назад, сказав він, можна пишатися тим, чого досягли німці та французи. Франко-німецька історія була відзначена не тільки «дивом примирення», а й добросусідством і дружбою, що росте.

Макрон скасував участь у заході через заворушення

Президент Франції Еммануель Макрон повинен був бути присутнім на церемонії, але він відклав свій державний візит у суботу через безлади у Франції. Це був би перший державний візит французького президента до Німеччини за останні 23 роки. З погляду канцелярії федерального президента, це мало відкрити новий розділ. Обидві сторони вже якийсь час намагаються знов зблизитися. Кілька тижнів тому Макрон став першим главою держави, який відвідав канцлера Олафа Шольца (СДПН) у його резиденції у Потсдамі.

Штайнмайєр був присутній на церемонії, незважаючи на відсутність Макрона, і промовив вітальну промову. “Ви можете здогадатися, як би я хотів бути сьогодні з вами разом із президентом Макроном”, – сказав він гостям. Німці з великою увагою стежать за подіями в сусідній країні, сказав він, маючи на увазі безлади. “Як і всі французи, ми бажаємо, щоб соціальний світ був відновлений і тріщини в суспільстві були заліковані”. Макрон представляв Лоранс Бун, державний секретар Франції з європейських справ.

Штайнмайєр: Дружба сьогодні «так само природна, як дихання»

Штайнмаєр назвав Людвігсбург історичним місцем франко-німецького примирення. Він сказав, що підписання Єлисейського договору в 1963 році було нічим іншим, як дивом, оскільки воно заклало основу для примирення двох країн, які протягом століть досить часто стикалися як злі вороги. «Сьогодні наша дружба настільки глибоко вкоренилася у всіх сферах життя, що стала для нас такою ж природною, як дихання».

Читайте також:  Париж проти пенсійної реформи: понад 140 арештів

Заснування Франко-Німецького інституту в 1948 році, всього через три роки після закінчення війни, також було далекоглядним проектом, сказав Штайнмайєр. “Люди повинні зустрічатися, повинні розмовляти один з одним, впізнавати один одного, щоб краще розуміти один одного”. Погляди молодих людей сьогодні простягаються не тільки через Рейн, вони стали ширшими, через Середземне море, Атлантику, Тихий океан, формуючи під впливом знання глобальних завдань, таких як боротьба зі зміною клімату. Сильна та суверенна Європа має залишатися спільною метою Німеччини та Франції».

На наступній дискусії міністр-президент Баден-Вюртемберга Вінфрід Кречманн (Зелені) застеріг від посилення культурних воєн у політичних дебатах. Зелений політик сказав, що політичні питання не повинні перетворюватися на культурні битви, інакше в суспільстві буде посіяно «насіння розколу». Необхідно вести жорсткі фактичні дебати, але не зводити їх до питань війни та миру. У той же час Кречманн висловився за політику ризику та помилок. Наприклад, за його словами, уряд «світлофора» правильно скоригував закон про опалення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я