А ви знаєте, як користуватись ретинолом?

36

Ретинол – один із тих засобів для догляду за шкірою, про які доводилося багато чути, але не всім до кінця зрозумілі властивості та безпека застосування цього засобу. Фармацевт Euroaptieka Зане Мелберга пояснює, що ретинол може стати чудовим союзником у повсякденній рутині догляду за шкірою обличчя, проте при неправильному застосуванні він може викликати почервоніння, навіть лущення шкіри, тому важливо знати, за яких обставин його рекомендується і навіть бажано використовувати, а за яких умов слід би уникати.

Що таке ретинол та в яких ситуаціях його треба використовувати?

Ретинол є похідним вітаміну А. Він переважно має властивості, що запобігають старінню шкіри, появі пігментації та антиоксидантним властивостям. Ретинол – потужний засіб, що впливає не тільки на поверхневий шар шкіри, але і на клітини в глибших шарах, тому підходити до його застосування треба особливо обережно та уважно. Найважливіше, що слід знати перед застосуванням ретинолу, це те, що його не можна використовувати під час вагітності та годування, а також важливо уникати, якщо найближчим часом планується вагітність.

Фармацевт підкреслює, що починати використання ретинолу для повсякденного догляду за особою можна у віці 30-35 років, тим часом людям молодшого віку бажано підібрати інші відповідні засоби, щоб шкіра не почала звикати до таких потужних засобів занадто рано.

Ретинол – засіб, користуватися яким треба ввечері, оскільки він має виражену чутливість до УФ-променів, тому при використанні ретинолу важливо звернути посилену увагу на використання сонцезахисного крему. Як і з іншими ефективними засобами, фармацевт Зане Мелберга радить спочатку нанести ретинол, наприклад на внутрішній бік ліктьового згину або на лінію підборіддя, щоб переконатися у відсутності алергічної реакції. Починаючи застосування ретинолу, бажано робити це потроху – з 1 разу на тиждень частоту можна поступово збільшити до 3 разів на тиждень, але не частіше. До нанесення ретинолу шкіру обличчя треба повністю очистити та висушити.

Читайте також:  Аневризма легеневої артерії

Допомагає зменшити тонкі лінії та зморшки на обличчі

Ретинол стимулює синтез колагену в організмі, що, своєю чергою, забезпечує еластичність шкіри. З віком організм людини все менше здатний виробляти колаген, внаслідок чого на обличчі з’являються дрібні лінії та зморшки. За допомогою ретинолу, що додатково стимулює синтез колагену, можна з часом покращити структуру шкіри, зробити шкіру обличчя більш пружною, а зморшки стануть менш вираженими та помітними. Крім того, ретинол прискорює регенерацію клітин і, таким чином, текстура шкіри з часом теж стане гладкішою, а обличчя – сяючим.

Допомагає зменшити пігментацію

Ретинол може допомогти покращити нерівний тон обличчя та зменшити пігментацію або плями на шкірі, які можуть з’явитися з віком або під впливом сонця. Найчастіше пігментація проявляється у вигляді темно-коричневих чи сіруватих плям. З урахуванням того, що ретинол має здатність освітлювати шкіру, він може допомогти і у боротьбі з темними плямами на шкірі.

Звужує пори

Ретинол має властивості пілінгу, допомагаючи видаляти відмерлі клітини шкіри, що скупчилися на її поверхні. В результаті ці клітини не накопичуються на шкірі і не закупорюють пори. Враховуючи те, що ретинол має властивість регулювання шкірного сала, він у довгостроковій перспективі запобігає появі акне. Фармацевт підкреслює, що хоча в різних соціальних мережах ретинол нерідко згадується як засіб для боротьби з акне, в аптеках доступні більш відповідні засоби для цих проблем шкіри. Ретинол при неправильному використанні може зробити шкіру ще більш роздратованою і погіршити проблему, що у разі акне особливо небезпечно.

У яких випадках слід користуватися продуктами з ретинолом?

У випадку, якщо шкіра дуже чутлива, схильна до почервоніння, подразнення або алергічних реакцій, важливо проконсультуватися з лікарем, чи підійде ретинол для догляду за шкірою обличчя. Тим часом у випадках, коли людина має шкірні захворювання або пошкоджений шкірний бар’єр, наприклад, екзема, псоріаз чи інший стан, що становить загрозу для бар’єрних функцій шкіри, ретинол може ще більше загострити симптоми, і його застосування повинно проходити під суворим наглядом лікаря. Так само ретинол у жодному разі не треба використовувати на вже роздратованій, обгорілій на сонці шкірі, оскільки це посилить чутливість шкіри та дискомфорт.

Читайте також:  Великдень 2023: чому ми фарбуємо яйця, що означає пасхальне вітання та як правильно відзначати це свято

Зане Мелберга пояснює, що у разі, якщо в результаті використання ретинолу з’явилося явне почервоніння або шкіра навіть почала лущитись, використання ретинолу треба неодмінно перервати та спостерігати за станом шкіри. Якщо проблема не зменшиться, слід звернутися до дерматолога, щоб переконатися, чи не потрібна додаткова допомога для запобігання подразненню. Фармацевт також нагадує, що в аптеках часто є пробні зразки продуктів, які можна безкоштовно попросити у фармацевта, щоб перед покупкою продукту вдома можна було перевірити, чи підійде для шкіри той чи інший засіб.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я