Виборча кампанія у Туреччині: Ердоган з’явився на публіці

36

Після проблем зі шлунком Реджеп Тайіп Ердоган взяв перерву. Але тепер президент Туреччини знову на очах.

 

Виборча кампанія у Туреччині: Ердоган з’явився на публіці

Вперше після триденної перерви через хворобу президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган знову з’явився на публіці. За два тижні до президентських та парламентських виборів Ердоган виступив у суботу у Стамбулі на заході, присвяченому вітчизняним оборонним технологіям.

Там він оголосив кандидата на участь у турецькій місії на Міжнародній космічній станції (МКС). На заході були присутні президент Азербайджану Ільхам Алієв та голова уряду Лівії Абдул Хамід Дбайба.

На виборах 14 травня Ердоган, який представляє ісламсько-консервативну партію АК, має побоюватися за своє переобрання після 20 років перебування при владі. Опитування показують, що його найсильніший суперник, лідер опозиції Кемаль Кілічдароглу, як мінімум, нічия. Він балотується як спільний кандидат від альянсу шести партій із різних таборів, його також підтримує прокурдська HDP. У п’ятницю Кілічдароглу оголосив, що у разі перемоги на виборах він збудує центр космічних досліджень у стамбульському аеропорту імені Ататюрка.

У вівторок Ердогану довелося тимчасово відмовитись від участі у гарячій фазі виборчої кампанії. Раніше 69-річний Ердоган перервав телевізійне інтерв’ю через проблеми зі шлунком. До цього моменту він проводив близько трьох публічних зустрічей на день.

Цієї суботи CHP – провідна партія в опозиційному блоці Кілічдароглу – оголосила про свій намір залучити до півмільйона людей як спостерігачі на виборах. Є «серйозні побоювання» щодо безпеки виборів, сказав журналістам у Стамбулі політик CHP Огуз Каан Салічі, який відповідає за організацію виборів. Враховуючи, що більшість турецьких ЗМІ прямо чи опосередковано перебуває під контролем Ердогана і, отже, відсутня реальна свобода інформації, іноземні спостерігачі також висловили стурбованість щодо чесності виборів.

Читайте також:  Глава уряду йде у відставку

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я