Папа Римський критикує експлуатацію африканського континенту

48

Наприкінці місяця глава католиків відвідає дві африканські країни. Перед своїм льотним візитом він говорить про велику несправедливість і звинувачує багато світових держав у пограбуванні.

 

Папа Римський критикує експлуатацію африканського континенту

Папа Франциск засудив експлуатацію континенту та його народу напередодні своєї поїздки до Африки, запланованої на кінець січня, у Демократичну Республіку Конго та Південний Судан.

«Ця ідея, що Африка існує для того, щоб її експлуатувати, є найбільшою несправедливістю; але вона перебуває у колективній підсвідомості багатьох людей, і це необхідно змінити», – сказав понтифік в інтерв’ю, опублікованому у вихідні іспанським журналом Mundo Negro. Глава католиків планує відвідати дві африканські країни з 31 січня до 5 лютого.

Франциск також попередив, що Африка багата не лише на природні ресурси. За словами Папи, «духовне багатство» континенту полягає у великій кількості людей, хлопчиків та дівчаток, розумних та освічених. Багато світових держав зосереджено на пограбуваннях в Африці, «але вони не бачать інтелекту, величі, мистецтва народу», – критикує він.

Папа Римський також зустрічається із жертвами насильства

Поїздку вже було заплановано у липні минулого року, але потім було відкладено через хворобу Франциска. На відміну від того, що планувалося тоді, цього разу не буде запланованого візиту до Гому у східному Конго. “Я не можу туди поїхати, тому що партизани далеко просунулися”, – сказав він. Хоча сам він не відчував страху, він вважав, що його присутність і можливе велике скупчення людей можуть становити небезпеку. «Потім вони скинуть бомбу на стадіон, вбивши багато людей», – побоювався Франциск в інтерв’ю журналу, який видається релігійною громадою місіонерів Комбоні в Мадриді.

З 31 січня по 3 лютого Папа Римський перебуватиме у столиці Конго, Кіншасі, де, зокрема, зустрінеться із жертвами насильства зі сходу країни. Потім він вирушить до Джуби, столиці Південного Судану. Його супроводжуватимуть примас англіканської церкви та модератор церкви Шотландії. Демократична Республіка Конго та Південний Судан страждають від збройних конфліктів, стихійних лих та гуманітарних криз.

Читайте також:  Ізраїльське посольство звинувачує Прехта в антисемітизмі

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я