Вбивство колишнього депутата в Афганістані є загадкою

20

Вбивство колишньої жінки-парламентарію у Кабулі залишається нерозкритим. Тим часом таліби, які правлять в Афганістані, відкинули новий міжнародний заклик поважати права жінок.

 

Вбивство колишнього депутата в Афганістані є загадкою

Колишнього члена афганського парламенту та її охоронця було вбито за загадкових обставин. За даними поліції, Мурсала Набісада та її охоронця було застрелено у квартирі 29-річної дівчини в Кабулі. Мотив незрозумілий. Брат жінки було поранено.

Набісада висловилася про обмеження прав жінок правлячими талібами у телевізійному інтерв’ю близько чотирьох місяців тому. У вихідні таліби відкинули міжнародні вимоги дотримуватися прав жінок.

Набісада засідала в парламенті Кабула до приходу до влади войовничого руху ісламізму «Талібан» у серпні 2021 року. Вона повідомила телекомпанію, що тепер працює у неурядовій організації. Інші жінки-політики відтоді залишили країну. Після приходу до влади талібів кількість вбивств молодих жінок побільшало.

ООН закликає покласти край придушенню жінок

Войовничі ісламісти заявили у вихідні, що уряд не може допустити жодних дій, які порушують ісламську правову систему шаріату. Представник Талібану Сабіулла Муджахид закликав міжнародне співтовариство виявити розуміння релігійних вимог традиційного афганського суспільства і не пов’язувати гуманітарну допомогу з політикою. У п’ятницю одинадцять країн-членів Ради Безпеки ООН закликали талібів негайно припинити будь-яке утиск жінок і дівчат.

З моменту приходу до влади войовничі ісламісти в Афганістані значно обмежили права жінок. Наприклад, таліби заборонили жінкам відвідувати усі університети. Навчання дівчаток у школі було обмежене ісламістами лише через кілька місяців після їхнього приходу до влади. Наприкінці грудня жінкам також було заборонено працювати у неурядових організаціях.

.

Читайте також:  Спалення Корану: Данія та Швеція стурбовані

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я