Бербок і Хайль шукають доглядальниць у Бразилії

19
Федеральний міністр праці Хубертус Хайль та міністр закордонних справ Анналена Баєрбок бачать хороші можливості для подальшого розширення найму кваліфікованих працівників із догляду за хворими з Бразилії. «Бразильські працівники з догляду за хворими та колумбійські електрики вже знайшли відкриті обійми у Німеччині. Ми хочемо розширити це партнерство», – сказала Бербок про спільний візит до столиці Бразилії Бразиліа, який розпочинається сьогодні.

Хайль пояснив, що вони хочуть «просувати Німеччину в Бразилії як привабливе місце з добрими умовами праці та життя».

Баєрбок (Зелені) та Хайль (СДПН) прибули вчора пізно ввечері (за місцевим часом) після більш ніж одинадцятигодинного перельоту та подолання майже 10 000 кілометрів у країну з найбільшим населенням у Латинській Америці (215 мільйонів осіб). Бразилія – єдина країна у регіоні, з якою Німеччину пов’язує стратегічне партнерство з 2008 року. Вона також є найважливішим торговим партнером Німеччини у Південній Америці.

Хайль: Можна створити безпрограшну ситуацію

Зокрема, в галузі кваліфікованих сестринських професій потреба у кваліфікованих працівниках у Німеччині велика, у той час як у Бразилії є надлишок добре навченого медперсоналу, сказав Хайль перед від’їздом. “З цього ми можемо створити класичну ситуацію “виграш-виграш”, від якої виграють усі”. Німеччина отримує кваліфікованих спеціалістів. Бразилія отримує вигоду, «наприклад, завдяки нашій участі у місцевому навчанні». Рівень безробіття серед медсестер у Бразилії становить десять відсотків.

Міністр праці хотів поговорити про розширення найму медсестер сьогодні під час відвідування навчального центру з підготовки медсестер у Католицькому університеті Бразиліа (UCB), зустрічі зі своїм бразильським колегою Луїсом Маріньо та візиту до бразильської палати медсестер Cofen. За словами Хайля, до 200 бразильських медсестер уже працюють у Німеччині.

Читайте також:  Війна в Україні 4 листопада

UCB – другий за величиною Московський університет. Він готує медсестер зі ступенем бакалавра на чотирирічному курсі. З Марінхо планується підписання спільної декларації про права трудящих, корпоративної соціальної відповідальності та ланцюжків поставок.

Федеральне агентство з працевлаштування розглядає понад 370 бразильських кандидатів у медсестри

Федеральне агентство зайнятості (BA) підписало угоду з Кофенською палатою сестринської справи про працевлаштування фахівців сестринської справи у червні 2022 року. Палата налічує близько 2,5 мільйонів членів. Угода включає правила відбору кандидатів, процес працевлаштування, вивчення мови та визнання професійних кваліфікацій.

На думку федерального уряду, перспективи визнання медичних професій у Німеччині хороші. Проте, зазвичай, потрібна адаптація кваліфікацій. Для повного визнання часто потрібна від трьох до восьми місяців.

З 2018 року BA займається набором бразильських кваліфікованих працівників для німецького ринку праці. Згідно з власною інформацією, наразі вона розглядає 374 кандидати з професій медсестер, 43 – з технічних та ремісничих професій та 42 – з інженерних та IT-професій. За словами Хайля, БА вважає за можливе наймання до 700 осіб сестринського персоналу на рік.

Що думає Баєрбок про плани «Клубу світу» Лули?

На думку Бербока, переговори, швидше за все, будуть присвячені відносинам господарів із президентом Росії Володимиром Путіним в агресивній війні в Україні, а також питанням клімату та довкілля. Крім зустрічі з радником президента Луїса Інасіу Лули да Сілви із зовнішньої політики, колишнім міністром оборони та закордонних справ Селсу Аморімом, на її порядку денному значаться зустрічі з віце-президентом і міністром промисловості Жералду Алкміном, заступником міністра закордонних справ Марією Лаурою середи Мариною Сілвою. Міністр закордонних справ Мауро Вієйра наразі відсутній у країні.

Незважаючи на різні акценти щодо Москви, Бербок розраховує на підтримку Бразилії у зусиллях припинення російського нападу на Україну. Уряд під керівництвом Лули хоче «принести сильний голос Бразилії для вирішення найгостріших глобальних проблем», – сказала вона. «При цьому нас поєднує тверда впевненість у тому, що процвітання може бути лише за наявності свободи та миру – навіть якщо у нас різні точки зору, як це було зовсім недавно щодо російської агресивної війни проти України».

Читайте також:  СвДП поскаржилася на бюрократію для стартапів

Досі Лула явно не брав бік України перед російською агресією. Він наполягає на міжнародному посередництві через «клуб світу», до якого увійшли б Індія, Індонезія та Китай, а також Бразилія. Під час візиту до Китаю у квітні Лула викликав значне роздратування у США та Європі, розкритикувавши військову допомогу, яку надає Україні НАТО та інші країни.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я