5 харчових звичок, які можуть призвести до випадання волосся

30

Проблема випадання волосся є комплексною. Свою роль можуть відігравати і генетичний фактор, і спосіб життя, і – не в останню чергу – харчові звички.

Портал Obozrevatel наводить 5 найпоширеніших помилок у харчуванні, що призводять до проблем із волоссям. Дефіцит або надлишок окремих речовин у раціоні можуть звести нанівець усі зусилля по догляду за шевелюрою, навіть якщо вам допомагає найкращий трихолог. Отже, вам слід змінити свій підхід до раціону, якщо.

Ви надто обмежуєте споживання калорій

Калорії, які ми отримуємо з їжі, є паливом для всіх процесів – від спортивних досягнень до відрощування волосся. Якщо в процесі схуднення ви зріжете собі калораж нижче базового рівня, що покриває всі мінімальні потреби організму, ваше тіло почне шукати, на яких процесах можна заощадити. Наприклад, на серцебиття точно не вийде, а на волоссі – цілком. Поки що конкретний зв’язок між рівнем споживання калорій та випаданням волосся зрозумілий експертам не до кінця, але сам факт наукою зафіксовано. Отже, переконайтеся, чи не загнали ви себе у надмірно жорсткий дефіцит.

Вам не вистачає білка

Білки є будівельним матеріалом для всіх тканин нашого організму. Навіть неживих, як волосся та нігті. Якщо білків не вистачає, будувати хоч якесь тіло, не кажучи вже про здорове, не вийде. Що стосується волосся, то за нього відповідає такий білок, як кератин. Організм сам виготовляє його з інших речовин цього класу. Дайте йому достатнього матеріалу для цього процесу – і все може змінитись досить радикальним чином.

Ви недобираєте в раціоні цинку

Цинк бере участь у роботі понад 100 ферментів нашого організму. Він важливий для підтримки імунної системи, створення ДНК, відновлення тканин та створення білків. Дефіцит цього мікроелемента може позначитися на стані організму по-різному. Зокрема, через алопецію. На щастя, деякі дослідження показують, що нормалізація рівня цинку здатна сприяти відновленню росту волосся.

Читайте також:  Чим корисне насіння льону і як його правильно приймати

Вам не вистачає заліза

Цей мінерал передусім відповідальний дихання на клітинному рівні – саме залізо в еритроцитах займається доставкою кисню всім тканин нашого тіла. Коли його дефіцит стає досить значним, страждає все тіло та волосся зокрема. В одному дослідженні 2013 року вивчався взаємозв’язок між нестачею заліза та випаданням волосся, і результати показали, що елемент може відігравати важливішу роль у випаданні волосся за жіночим типом, ніж за чоловічим. Хоча чоловіки теж страждають на випадання волосся через залізодефіцит. Отже, якщо у вас почалися проблеми із зачіскою, перевірте, що у вас із рівнем заліза.

Ви вживаєте надто багато добавок

Не тільки дефіцити можуть погано позначатися на стані волосся. Надмірне споживання різних речовин також призводить до подібних наслідків. Дослідження показують, що до цього призводять перебір із селеном, вітаміном А та вітаміном Е. Вчені також вказують на інші симптоми, пов’язані з токсичністю, які виникають у любителів самостійно збагатити свій раціон. Саме тому лікарі не радять вводити у своє харчування БАДи, не маючи до того чітких показань у вигляді, наприклад, дефіцитних станів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я