Як одружитися без жодних церемоній у РАГСі і чи можна це зробити у нотаріуса?

40

Деякі люди зовсім не хочуть пишних церемоній, промов і букетів під час одруження. Чи можна цього уникнути, а ще краще просто оформити шлюб у нотаріуса?

Порядок реєстрації шлюбів у Латвії визначено статтею 19 Закону про реєстрацію актів цивільного стану, де зазначено, що “органи запису актів цивільного стану здійснюють урочисту реєстрацію шлюбу лише за бажанням осіб”.

У свою чергу, стаття 57 Цивільного закону передбачає, що “посадова особа РАГСу запитує нареченого і наречену, чи хочуть вони одружитися. Якщо обидва виявлять це бажання, чиновник оголошує, що шлюб укладений на підставі цих слів і закону”.

Отже, законом належить ставити тільки це питання, яке може бути доповнене іншими церемоніями, тому можна просити РАГС здійснити формальний обряд лише з цим питанням.

Реєстрація шлюбу – це акт громадянського стану, зареєстрований органах РАГС.

Присяжні нотаріуси, своєю чергою, є особами, що належать до судової системи, які виконують свої обов’язки, встановлені законом. Одруження – більше, ніж договір, який може бути засвідчений нотаріусом. Але, наприклад, шлюбний договір укладає саме нотаріус.

Більше відповідей на питання щодо законів і порядку в Латвії читайте тут.

.

Читайте також:  Що робити при землетрусі: прості правила, які варто знати Потужний землетрус у Туреччині та Сирії з численними жертвами (6 лютого 2023 року)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я