Кому потрібна віза для поїздки до Великобританії та скільки там можна перебувати?

42

Перш ніж вирушити у поїздку, завжди треба уточнити інформацію про в’їзд до тієї чи іншої країни. Що потрібно знати, якщо ви їдете до Великобританії?

Офіційна інформація оприлюднюється на сайті Міністерства закордонних справ. Зверніть увагу, що ця інформація може бути неповною, оскільки країни мають право оперативно визначати зміни у порядку в’їзду та умовах перебування. Тому ми пропонуємо вам завжди уточнювати ці питання у дипломатичному чи консульському представництві конкретної іноземної держави. Міністерство закордонних справ не може відповідати за збитки, що виникли внаслідок недотримання зазначених рекомендацій.

Тільки паспорт

Уряд Великобританії ухвалив рішення, що з 1 жовтня 2021 року паспорт є єдиним в’їзним документом для громадян ЄС. ID-картки більше не визнаються дійсним проїзним документом під час в’їзду до Великобританії. Ця вимога також застосовується під час подорожі транзитом через Велику Британію. Лише громадяни ЄС з постійним чи тимчасовим статусом у Великій Британії можуть подорожувати з посвідченням особи.

Кому потрібна віза?

Великобританія вийшла з єдиного ринку та митного союзу ЄС, а це означає, що вільне переміщення людей між ЄС та Великобританією більше неможливе, як це було до 31 грудня 2020 року. З 1 січня 2021 року в’їзд до Великобританії для роботи, навчання чи довгострокового проживання можливий лише за візою.

Короткострокові поїздки до Великобританії для громадян ЄС, як і раніше, безвізові. Громадяни Латвії можуть в’їжджати та перебувати у Великій Британії без візи до 6 місяців.

Негромадянам Латвії для в’їзду до Великобританії потрібна віза, у тому числі при транзитних поїздках через Велику Британію.

Якщо ви хочете працювати або вчитися

Громадяни ЄС, які бажають залишитися у Великій Британії на постійній основі в майбутньому (наприклад, для роботи або навчання), повинні подати заяву на отримання посвідки на проживання відповідно до нової імміграційної системи, заснованої на балах. Громадяни ЄС можуть подавати заяви в електронному вигляді. Інформацію про імміграційну систему можна знайти тут.

Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть сконцентруватися на роботі

Інформація для бажаючих навчатися у Великій Британії доступна тут.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я