Підбитий фрегат “Адмірал Макаров”: подробиці

22

Флагманське судно Чорноморського флоту могло підбити саморобний морський безпілотник.

Підбитий фрегат

Атака повітряних і морських безпілотних апаратів на кораблі ВМФ Росії завдала шкоди щонайменше двом кораблям. Йдеться про фрегат «Адмірал Макаров» та тральщика «Іван Голубець». Підбитий фрегат — найбільший після крейсера «Москва», який затонув у квітні. Удари дронів стали для Кремля приводом заявити про зупинення своєї участі у зерновій угоді. Домовленість поки що дозволяє Україні експортувати своє зерно морськими шляхами.

Підбитий фрегат замістив “Москву, що потонула”.

У квітні Україна “смертельно поранила” флагманський крейсер чорноморського флоту “Москва”. Після ракетних ударів він затонув під час буксирування до порту приписки. Фрегат «Адмірал Макаров» фактично зайняв його місце у тактичному та операційному сенсах. На його борту можуть розміщуватись вісім високоточних ракет «Калібр». За даними міноборони України, з борту «Макарова» завдавалися ударів і по мирних містах.

Міноборони РФ визнало лише пошкодження, отримані тральщиком «Іван Голубець». Це судно призначене для встановлення морських мін та зворотної операції – розмінування. Клуби чорного диму над Севастополем РФ пояснює плановими навчаннями. Українські ЗМІ наголошують, що РФ «незручно» визнавати факт удару по великому кораблю.

Однак у мережі з’явилося відео, зняте камерою морського безпілотника, який, ймовірно, вдарив у борт «Адмірала Макарова». Умови зйомки не дозволяють однозначно підтвердити мету та ступінь завданих пошкоджень. Дрон-камікадзе припиняє зйомку та своє існування у момент вибуху.

Підбитий фрегат – «справа рук Великобританії»

За твердженням російського Міністерства оборони атаку підготували під керівництвом «британських фахівців». Тих самих неназваних військових експертів РФ звинувачує і в підриві «Північних потоків».

Міноборони Великобританії спростувало ці заяви як безпідставні: «Це є епічна брехня. Ця фантастична історія вказує насамперед на протиріччя у самому Кремлі».

Читайте також:  Бербок: переговори з Путіним неможливі

Чорноморський флагман міг підбити канадський гідроцикл

У вересні на березі Севастопольської бухти було виявлено морський безпілотник неясного походження та виробництва. На думку американських військових експертів, він міг бути зроблений на базі канадського “курортного” човна, гідроциклу компанії Sea-Doo. Двигун – водомети. У доопрацьованій моделі є супутниковий термінал Starlink. Він дозволяє керувати пристроєм дистанційно.

Розмір та вагу бойової частини фахівці визначити не змогли. Виявлені в носовій частині детонатори експерти визнали схожими на ті, що використовувалися в радянських авіабомбах. Спостерігачі не виключають, що атака на флагманський фрегат могла бути зроблена аналогічним апаратом. Його цілком могли зібрати на території України. Керівництво ЗСУ офіційно не підтверджує своєї участі в атаках.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я