Перспективи розвитку економіки ЄС покращуються

23
Згідно з прогнозом Комісії ЄС, економіка в ЄС цього року розвиватиметься більш стабільно, ніж передбачалося. Перспективи розвитку економіки ЄС покращуються: Брюссельський орган тепер очікує зростання у 0,8% для ЄС та 0,9% для країн євро, як заявив комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні. Таким чином, Комісія підвищує свої очікування на 0,5 та 0,6 % відповідно порівняно з восени. Відповідно, рецесії в ЄС чи Єврозоні не буде. Ситуація покращується і для Німеччини.

У Німеччині один із найнижчих темпів зростання в ЄС. Лише п’ять країн ЄС прогнозують ще нижче зростання, ніж 0,2 відсотки, які очікують у Німеччині на поточний рік. Однак, як зазначив Джентілоні, раніше очікувалося, що економіка Німеччини скоротиться на 0,6 відсотка.

За даними, очікується, що економіка Ірландії розвиватиметься найкраще – зростання становитиме 4,9 відсотка. На другому місці Мальта – з 3,1%, на третьому – Румунія – з 2,5%.

Очікувані темпи зростання на 2024 рік не змінилися

Очікувані темпи зростання на 2024 рік залишаються незмінними – 1,6% для ЄС та 1,5% для єврозони. Причинами такого розвитку є добре заповнені газові сховища, зниження споживання та збільшення кількості постачальників газу. Крім того, ринок праці продовжує демонструвати добрі показники. Рівень безробіття залишається на рекордно низькому рівні – 6,1 відсотка.

Показники інфляції також покращуються. Очікується, що базова інфляція в єврозоні знизиться з 8,4 відсотка у 2022 році до 5,6 відсотка цього року. 2024 року очікується 2,5 відсотка. За повідомленнями, у жовтні інфляція все ще залишалася на рекордно високому рівні 10,6 відсотка.

Джентилоні також наголосив: «Проте європейці ще чекають важких часів». За його словами, вартість енергії для споживачів та підприємств, як і раніше, висока, а базова інфляція – під якою розуміється інфляція, яка не враховує ціни на енергію та вартість необроблених продуктів харчування – у січні продовжувала зростати. Таким чином, купівельна спроможність громадян ще більше знижується.

Читайте також:  Зеленський просить Ізраїль допомогти Україні системами ППО

Найкращі показники також очікуються у 2022 році

Порівняно з осіннім прогнозом, показники за минулий рік зараз також кращі. «Річні темпи зростання у 2022 році тепер оцінюються у 3,5 відсотка як у ЄС, так і в єврозоні», – йдеться у повідомленні Комісії ЄС. Восени передбачалося 3,3 та 3,2 відсотка відповідно.

Також може зрости попит за кордоном. Багато хто очікує, що Китай, наприклад, відновиться економічно після того, як країна розпрощається зі своєю стратегією «нульових ковідів» із блокуваннями та іншими обмеженнями.

Також підкреслюється, що прогноз схильний до високого ступеня невизначеності. Наприклад, споживання газу може знову зрости, якщо недавнє зниження оптових цін буде перенесено на споживачів. Прогноз також був підготовлений на основі припущення, що агресивну війну Росії проти України не буде ескаловано, а продовжиться, йдеться у повідомленні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я