Чи може Україна й надалі протистояти Росії?

27

Росія досягає успіхів ціною великих жертв – але Україна також наближається до критичної точки. Вимоги західної зброї стають дедалі наполегливішими.

 

Чи може Україна й надалі протистояти Росії?

Через рік після початку російського вторгнення Москва далека від досягнення своїх амбітних військових цілей. Але всіх більше зараз цікавить – чи може Україна протистояти Росії й надалі? В останні місяці Бахмут став символом жорстокості та безглуздості російської агресивної війни. Колись симпатичне містечко, в якому до війни мешкало 70 000 людей, тепер повністю зруйновано. Президент України Володимир Зеленський звинуватив російську армію в тому, що вона перетворила Бахмут на «спалені руїни». Його радник Михайло Подоляк назвав це місце «пеклом на землі».

Щодня у пеклі гинуть сотні солдатів з обох боків, більшість із них – найманці з загону Вагнера на російській стороні. Їх найбільшим успіхом стало захоплення невеликого міста Соледар на північ від Бахмута у січні після посилення наступу. Це не призвело до краху фронту.

Бахмут має і суто тактичне значення

Якби Бахмут та важливі дорожні комунікації були втрачені, українським військам, ймовірно, довелося б залишити місцевість глибиною до 30 кілометрів, каже німецький бригадний генерал Крістіан Фройдінг. Саме тому Бахмут має суто тактичне значення, каже офіцер, який очолює Спеціальний штаб «Україна» Міністерства оборони Німеччини та нещодавно супроводжував міністра Бориса Пісторіуса у поїздці до Києва.

Фрейдинг координує німецьку допомогу зброєю Україні. Він вважає, що боротьба за оборону зараз перебуває у складній фазі. «Ми також знаємо, що українці більше не в змозі оновлювати свої підрозділи лише добровольцями, але тепер вони цілеспрямовано залучають резервістів різних ступенів. Це говорить про те, що зараз вони під тиском», – сказав Фройдінг в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur.

Читайте також:  Шольц закликає Путіна вивести війська

Борючись як Давид проти Голіафа

Підкріплення західними бойовими танками та бойовими машинами піхоти ставить українців у становище, що дозволяє створити локальну перевагу. Фройдінг: «Тоді вони зможуть досягти успіху як в обороні, так і в нападі». Українці, за його словами, довели, що вони можуть бути тактично дуже вправними.

На Мюнхенській конференції з безпеки (МСК) президент Зеленський, до якого приєднався відеозв’язок, описав битву як Давид проти Голіафа. Той, хто менший, уміло і точно використовує рогатку проти напівсліпого гіганта – і перемагає. Це також заклик продовжувати посилати із Заходу дедалі більше сучасної зброї.

На першому етапі Україна, ймовірно, може розраховувати приблизно на 200 західних бойових машин піхоти та бойових танків. Нині у кількох країнах, зокрема у Німеччині, йде навчання. Ця зброя дозволить Україні вести цілеспрямований наступ на російську мету. Це також може стати сухопутним мостом до анексованого Кримського півострова, відвойованого Росією.

«Один західний танк вартує чотирьох російських танків. Це означає, що якщо у мене є рота з 14 німецьких Leopard 2A6 і я вдарю ними по російському танковому батальйону, то в результаті буде знищено 33 російські танки і пошкоджено один Leopard. Це можна було спостерігати в обох війнах у Перській затоці», – сказав військовий експерт Томас К. Тайнер. І: «Іракські російські танки не знищили жодного американського «Абрамса». Російські танки гарні проти російських танків, проти будинків та мирних жителів, що виходять на вулиці».

Війська Вагнера все частіше скаржаться на нестачу боєприпасів

Цікаво буде подивитися, як це вплине на дії Росії та взаємини між російськими дійовими особами. Вже зараз атакуючі війська Вагнера навколо Бахмута дедалі частіше скаржаться на нестачу боєприпасів. Прокремлівський олігарх та засновник “Вагнера” ​​Євген Пригожин звинуватив російське міністерство оборони в “блокаді боєприпасів”.

Читайте також:  Бундестаг ухвалив реформу охорони здоров'я

Ця заява ще раз підкреслює суперечки, що продовжуються, про компетенцію між найманими військами і регулярними частинами, які все більше стають тягарем для російської кампанії.

Солдати як гарматне м’ясо

Втрати такі високі ще й тому, що полонених часто використовують як заслону для розкриття українських позицій. Загалом, російські втрати вбитими та пораненими на російському фронті зараз оцінюються приблизно у 200 000 солдатів. Таким чином, незважаючи на часткову мобілізацію 300 000 резервістів, оголошену Путіним восени, багато військових експертів вважають, що в даний час Росія не має сил для подальших великих наступальних дій.

За даними української військової розвідки, Росія зараз концентрує свої військово-повітряні сили в районі кордону. 450 літаків та 300 вертольотів розміщено на базах на заході Росії, але за межами радіусу дії українських ракетних установок «Гімарс», кажуть вони. Ракетні атаки на громадську інфраструктуру України відбуваються постійно. Збільшуючи кількість зенітних систем, Захід у певному сенсі захищається від цього.

Однак незрозуміло, наскільки ще збереглося почуття реальності у кремлівського лідера Путіна, який нібито їздить у бронепоїзді. Він пропонує переговори. Офіційно не відступив від своїх максимальних вимог. Вони включають масштабні територіальні поступки з боку України, позаблоковий статус і демілітаризацію – країна практично залежатиме від забаганок і силових інтересів Путіна.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я