Який дохід не підлягає стягненню, якщо відкрито справу про неплатоспроможність?

20

Якщо людина готується до процесу неплатоспроможності, то весь дохід, що він має, підлягає стягненню.

Аіліта ставить питання фахівцям порталу lvportals.lv: “Добрий день! Я готуюся до процесу неплатоспроможності. Хотілося б уточнити, який дохід я повинна включати в суму, з якої 1/3 треба віддати кредиторам на погашення боргу? Отримую заробітну плату, аліменти, допомога на дитину (сімейну допомогу) та соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю 3 групи з дитинства”.

Доходи, які не підлягають стягненню, в основному визначені у статті 596 Цивільного процесуального закону, з якої випливає, що фізичні особи можуть залишити у повному обсязі у процесі неплатоспроможності такі доходи:

  • вихідна допомога, допомога на поховання, одноразова допомога чоловікові померлого, державна соціальна допомога, державна допомога на дитину з целіакією, пенсія з нагоди втрати годувальника та компенсація у зв’язку із втратою годувальника;
  • компенсаційні витрати на знос інструментів, що належать працівникові, та інші компенсації відповідно до нормативних актів, що регулюють трудові правовідносини;
  • на суми, що підлягають виплаті працівнику у зв’язку з відрядженням, переказом та направленням на інше місце роботи;
  • посібники із соціальної допомоги;
  • на утримання дитини у розмірі встановленого Кабінетом Міністрів мінімального розміру утримання на дитину, яка виплачує один із батьків на підставі рішення суду, а також на утримання дитини з Гарантійного фонду коштів на утримання.

Стаття 596 Цивільного процесуального закону захищає доходи, отримані у вигляді державної соціальної допомоги або у вигляді допомоги соціальної допомоги, однак не захищаються доходи, отримані як допомога з державного соціального страхування. Частиною другою статті 595 Цивільного процесуального закону встановлено, що при зверненні стягнення на державні пенсії, допомоги з державного соціального страхування (наприклад, допомога з безробіття) застосовуються правила про звернення стягнення на оплату праці, тобто ці доходи не включаються до кола доходів, на які кредитори претендувати що неспроможні.

Читайте також:  Пенсії по старості значно зросли

Крім того, зазначений у статті 596 Цивільного процесуального закону перелік доходів, які боржник має право залишити собі в повному обсязі, не є вичерпним, тому не виключено, що дохід (допомога, компенсація) захищений від стягнення відповідно до іншого нормативного акту.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я