Перший за 18 років саміт Ради Європи підтримав Україну

31
На початку першого за 18 років саміт Рада Європи, до складу якого входять 46 держав-членів, однозначно заявила, що стоїть на боці України в її оборонній боротьбі проти Росії. «Україна бореться за демократію та свободу. Це наша спільна боротьба», – сказала голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн на відкритті засідання, на якому був присутній президент України Володимир Зеленський із відеозв’язку з Києва.

Шольц говорить про «імперіалізм Путіна»

Канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) закликав до покарання російських військових злочинців, але також висловився за те, щоб не спалювати мости з «іншою Росією», окрім президента Володимира Путіна та його уряду. Якоїсь миті війна Росії проти України закінчиться, і вона не закінчиться перемогою «путінського імперіалізму», сказав він.

«Досі ми, Рада Європи, повинні підтримувати мости з представниками іншої Росії, іншої Білорусі – зберігаючи відкритими перспективи демократичного, мирного майбутнього для обох країн – хоч би яким малоймовірним воно здавалося нам сьогодні».

Історична зустріч

Рада Європи була заснована у 1949 році як захисник демократії, прав людини та верховенства закону в Європі та не залежить від Європейського Союзу. Його членами є майже всі європейські держави. Україна є його членом із 1995 року. Росія була виключена після вторгнення в Україну, Білорусь відсторонена і представлена ​​на саміті лише як спостерігач.

Це лише четвертий саміт групи держав за її більш ніж 70-річну історію. У ньому беруть участь понад 30 глав держав та урядів. Крім Шольца, у саміті беруть участь президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Великобританії Річі Сунак. Проте дружні Росії глави держав та урядів, такі як президент Сербії Олександр Вучич та прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, не приїхали до Ісландії.

Читайте також:  Війна в Україні: усі зазнають великих втрат

Зеленський дякує союзникам

Очікується, що у середу на саміті буде запущено реєстр для реєстрації воєнних збитків в Україні. «Я закликаю всі держави приєднатися до нього та брати активну участь у його розробці», – сказав Макрон. Він сказав, що визнана технічна експертиза ради з юридичних та інституційних питань сприятиме стійкості України.

Зеленський, який останніми днями заручився підтримкою під час візитів до Риму, Берліна, Парижа та Лондона, подякував союзникам за допомогу. «Росія щосили намагається поліпшити свою здатність вбивати. Ми дуже намагаємося покращити захист нашого населення», – сказав він, маючи на увазі постачання систем протиповітряної оборони. «Ми показуємо, що означає наші 100 відсотків і що означає сила вільного світу», – наголосив Зеленський.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я