Дочка іранського німця хоче його врятувати

20
Дочка німецько-іранського Джамшида Шармахда, засудженого до страти в Ірані: «Угода з режимом Тегерана – єдиний спосіб врятувати мого батька». Газель Шармахд сказала каналу Welt-TV вчора ввечері з Лос-Анджелеса: «У разі мого батька, якого зараз збираються страчувати, немає іншого шляху, крім як укласти угоду з режимом». Вона сказала, що іранський уряд із самого початку говорив її сім’ї, що вони змусять її батька здаватися терористом, щоб потім обміняти його. «Вони хочуть, щоб їхній терорист виїхав із Бельгії, вони щоразу говорять нам про це цілком ясно».

Наприкінці квітня Верховний суд Ірану підтвердив спірний вирок Джамшиду Шармахду. Формально тепер ніщо не заважає виконати вирок. У лютому революційний суд визнав 68-річного Джамшида відповідальним, зокрема за терористичний акт. Члени сім’ї та правозахисники назвали звинувачення необґрунтованими та назвали судовий процес як кричуще несправедливий. Міністр закордонних справ Анналена Бербок закликала Тегеран скасувати «абсолютно неприйнятний» та довільний вирок.

«Прилюдно повісили на крані»

Газель Шармад заявила телеканалу Welt-TV, що її родина не знає, де знаходиться Джамшид Шармад і як у нього справи. “Ми знаємо тільки те, що його катують в одиночній камері вже понад 1000 днів”. Він сказав, що режим хотів “повісити його на крані на публіці”. Сім’ї неодноразово говорили про це протягом двох із половиною років. Коментуючи різкий осуд Ірану, висловлений, зокрема, Бербоком, Газель Шармадх сказав: «Це не працює, з таким самим успіхом ви могли б поговорити з моїм заводом тут». Режим у Тегерані розуміє лише тиск: «Вони не розуміють жодної іншої мови. Це як ІД, як Аль-Каїда».

За наявними даними, Джамшида Шармахда було заарештовано іранською розвідкою в Дубаї влітку 2020 року і доставлено до Ірану. З того часу він перебуває під вартою в Тегерані. Він приїхав до Німеччини ще дитиною та має німецький паспорт. У він брав участь у роботі опозиційної групи у вигнанні «Тондар» («Гром»), яка виступає за повернення монархії.

Читайте також:  У Рівному торгівці запевняють, що їх виганяють з ярмарку

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я