Парламентських виборів в Україні наприкінці жовтня не буде

7

Усі вибори, що не відбулися, – протягом 90 днів після скасування військового стану.

Парламентських виборів в Україні наприкінці жовтня не буде

Парламентських виборів в Україні наприкінці жовтня не буде

Продовження військового стану за рішенням парламенту до середини листопада також унеможливлює проведення запланованих Конституцією парламентських виборів. “Парламентських виборів в Україні наприкінці жовтня не буде”, – заявив в Telegram опозиційний депутат Олексій Гончаренко. Чинний військовий стан забороняє проведення виборів.

Раніше парламент продовжив термін дії воєнного стану на 90 днів. Верховна Рада також схвалила заяву депутата від президентської партії «Слуги народу» Юрія Арістова про дострокове складання повноважень. У липні Аристов продовжив відрядження на тижневий відпочинок у розкішному готелі на Мальдівах, чим викликав критику – у тому числі й тому, що в Україні багато людей страждають від війни.

Дата виборів не може бути дотримана

Згідно з Конституцією України чергові парламентські вибори призначаються на останню неділю жовтня на п’ятий рік роботи парламенту. Цього року це буде 29 жовтня. Однак в Україні широко поширена думка, що ця дата виборів не може бути дотримана. У разі затяжної війни під загрозою перенесення виявились і президентські вибори, призначені за конституцією на 31 березня 2024 року. Представники уряду неодноразово підкреслювали, що всі вибори, що не відбулися, будуть призначені протягом 90 днів після скасування військового стану відповідно до закону.

Росія вторглася на територію України понад 17 місяців тому. Відразу після цього парламент запровадив воєнний стан.

Читайте також:  Криза в сім'ї: причини і що робити?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я