Пакистанські бойовики намагаються залякати Китай

15

Бойовики із сільської місцевості закликають Сі Цзіньпіна забратися геть.

бойовики намагаються залякати Китай

Заборонена у Пакистані місцева бойова організація Національна армія Белуджистану (НАБ) робить диверсії на об’єктах китайської інфраструктури. Сепаратисти незадоволені втручанням Піднебесної в економіку своєї країни та демонструють свої настрої насильницькими методами. По суті, бойовики намагаються залякати Китай та змусити піти з Пакистану.

Бойовики намагаються залякати Китай та розірвати контракти

У травні 2013 року дві держави підписали програму спільної економічної взаємодії. Називається вона китайсько-пакистанським економічним коридором (КПЕК). Причому ініціативу до співпраці виявляли обидві сторони.

Ісламська Республіка має інтерес у модернізації внутрішньої транспортної мережі. Адже через незадовільний стан доріг, а десь і їх відсутність, країна втрачає по 4% ВВП щороку.

Тоді як Китай готовий надати кошти та своїх фахівців для ремонту автомобільних магістралей та залізничних колій. А Піднебесна знайшла свій інтерес у економіці сусідньої держави.

Адже в Пакистані є великі родовища кам’яної солі. У принципі біля цієї держави містяться поклади різноманітних осадових гірських порід.

А також через Пакистан географічно зручно прокладати газовий трубопровід для експорту газу з Ірану. Хоча й у сфері енергетики Піднебесна також допомагає союзній державі.

Бо в Ісламській Республіці існують певні проблеми із виробленням електроенергії. Внаслідок цього страждає і її розподіл за індустріальними та приватними об’єктами. Китай же сприяє розробці генеруючих потужностей на 10 тисяч мегават.

Читайте також:  Масований російський авіаудар по Україні

Бойовики намагаються залякати Китай диверсіями

І з погляду економіки цей проект виглядає вигідним для Пакистану. Тому що істотно розвиває важливі для функціонування держави галузі.

Природно, Піднебесна має цілком раціональні мотиви для допомоги. Але у перспективі Ісламська Республіка отримує більше, ніж віддає.

А ось з ракурсу ідеології та поняття самостійності в одного угруповання є свій погляд. Сепаратисти із бідної сільської області Белуджистан вважають участь Китаю не допомогою. І не економічною співпрацею. Для них цей проект є інтервенцією.

Головна претензія НАБ ґрунтується на ігноруванні Піднебесного одного прохання. Яка полягає у вимогі не будувати об’єкти на території Белуджистану. Бо сепаратисти хочуть зберегти свій край від втручання іноземних капіталів та технологій.

І вирішили діяти так, як уміють. Тобто. погрозами та диверсіями. Неодноразово НАБ виходила в інформаційне поле і повідомляла, що не вітає китайську присутність у Пакистані.

Причому не лише щодо будівництва інфраструктури: наприклад, до освітніх закладів теж стали надсилати вчителів з Піднебесної. Як вважають бойовики НАБ, це вже не лише економічна, а ще й культурна інтервенція.

Бойовики намагаються залякати Китай через вибухи

І в квітні 2022 року організація завдала свого поки що головного удару по перспективах китайсько-пакистанської співпраці. Т.к. ресурсів і можливостей успішно атакувати великі об’єкти, що охороняються, у них немає, вони націлилися на інше.

Якщо коротко: у Карачі смертниця підгадала момент, коли поряд з нею опиниться мікроавтобус, що проїжджає. Усередині якого сиділи три китайські вчителі. І підірвала пояс смертника, що знаходиться на тілі. Внаслідок теракту ніхто не вижив.

Після цього НАБ випустила до мережі заяву, в якій взяла на себе відповідальність за організацію злочину. А також виклала відео зі зверненням до президента КНР Сі Цзіньпіна.

Читайте також:  Інопланетний об'єкт викинуло на австралійський пляж

У ролику чоловік, обличчя якого заховано за маскою, англійською попросив політика забратися з Белуджистану. Інакше НАБ вивезе Сі так, що він ніколи про це не забуде.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я