Німеччина закликала до «дипломатичного рішення» перед ядерними переговорами між Іраном та США, які пройшли в ці вихідні. Напередодні президента США Дональд Трамп заявив, що військові операції можливі, якщо переговори провалюються.
Німеччина виступає за любов до іранської ядерної зброї
“Нам потрібне дипломатичне рішення”– сказав представник німецького міністерства закордонних справ Крістіана Вагнера, підкреслюючи в той же час “Той факт, що існує канал для діалогу Ірану та США, є позитивною подією”. Той факт, що Сполучені Штати ведуть переговори з режимом Айаталла іранської ядерної зброї окремо, без участі Європи, був залишений без коментарів.
Минулого місяця Трамп надіслав листа до верховного лідера Ірану Аятолли Алі Хаменея, в якому він закликав до переговорів і попередив про бойові дії у випадку відмови Тіграна.
Politico 11 квітня повідомив, що президент США встановив термін 60 днів, протягом якого необхідно досягти успіху в переговорах з Іраном.
Наприкінці березня Трамп погрожував Ірану “Вибухи” І вторинні обов'язки, якщо країна не досягне угоди з Вашингтоном за ядерною програмою. “Якщо вони не укладають угоди, то розпочнеться бомбардування. Це буде бомбардування, яке вони ніколи не бачили”.
9 квітня Трамп повторив, що готовий застосувати військову силу проти Ірану. Він вдарив у своєму стилі тим, що військові операції проти Ірану “Абсолютно” можливо, якщо переговори не ведуть до угоди.
Німеччина стурбована
Вагнер сказав Німеччину “Це все ще надзвичайно стурбовано іранською ядерною програмою … Іран постійно посилює ситуацію, значно розширюючи силу збагачення урану. ”
“Пошук вирішення цієї проблеми стає все більш актуальним”.
Німеччина була серед країн, які уклали угоду з Іраном у 2015 році, яка передбачає пом'якшення санкцій в обмін на обмеження на ядерну програму.
Трамп протягом свого першого президентського терміну покинув угоду. Відтоді напруга між Заходом і Тегераном неодноразово посилюється.
Іран провів кілька раундів переговорів з Німеччиною, Францією та Великобританією у своїй ядерній програмі після відновлення взаємодії з цією трьома, відомими як E3, минулого року.
Вагнер сказав це “Загальна мета” три європейські держави – знайдіть рішення, яке “Це гарантує, що Іран не розвиватиме ядерну зброю, оскільки це матиме величезні дестабілізуючі наслідки для всього регіону”.
Перший раунд позаду
У Маскаті Переговори закінчилися Між Іраном та США за ядерною програмою Тегерану. Американську сторону представляв спеціалізований президент США Стівен Віткофф, іранський керівник міністерства закордонних справ Аббас Арагчі.
Білий дім описав переговори як дуже “Позитивні та конструктивні”. Сторони знову зустрінуться 19 квітня.
Можна припустити, що Іран переговорить про себе будь -які переваги в обмін на обіцянку зупинити один або два кроки від створення його ядерної зброї.