Лінднер негайно скасовує заморожування бюджету

7

Заходи щодо скорочення витрат залишаються чинними

Лінднер негайно скасовує заморожування бюджету

У листопаді Федеральний конституційний суд скасовує багатомільярдний спеціальний фонд для проектів у галузі клімату та перетворень. Міністр фінансів Лінднер натискає на екстрене гальмо. Через три тижні віжки знову ослаблені – наполовину.

Федеральне міністерство фінансів, очолюване ВДП, скасувало заморожування бюджету, введений три тижні тому, з негайним набранням чинності. Про це йдеться у листі держсекретаря фінансів Штеффена Зебіша іншим міністерствам, з яким інформаційне агентство Reuters змогло ознайомитись увечері.

Тимчасові угоди продовжуватимуть діяти. Відповідно, узгоджена економія має бути реалізована, йдеться у листі від 14 грудня. «Незалежно від цього, Федеральне міністерство фінансів рекомендує використовувати дозволи на прийняття зобов'язань якомога економніше з урахуванням загальної бюджетної ситуації та майбутніх фінансових років».

Заморожування бюджету стало реакцією уряду «світлофора» на рішення Федерального конституційного суду, що далеко йде, прийняте в середині листопада. Спочатку воно поширювалося лише на кліматичний фонд KTF, але потім було поширене майже весь бюджет. Це припинило так звані асигнування на зобов'язання цього фінансового року, тобто дозвіл на майбутні витрати. На існуючі зобов'язання це поширюється.

Конституційний суд скасував виділення 60 мільярдів євро із KTF для федерального уряду, оскільки передача йому невикористаних кредитів на боротьбу з коронавірусом була неконституційною. Таким чином, Ампелі не вистачає грошей. У п'ятницю Бундестаг та Бундесрат мають ухвалити рішення про наслідки для бюджету на 2023 рік. У додатковому бюджеті із резерву KTF буде вилучено 60 мільярдів євро. Для інших спеціальних урядових фондів, зокрема фонду енергетичної кризи WSF, потрібно буде взяти нові кредити на загальну суму 44,8 мільярда євро. Для цього потрібно знову, вже четвертий рік поспіль, призупинити дію боргового гальма, закріпленого в Основному законі Німеччини.

Читайте також:  У Кенії вже є 5G. Але хто може собі це дозволити?

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я