Через вулкан евакуйовано місто Гріндавік

53

Жителі міста Гріндавік, що знаходиться під особливою загрозою, ймовірно, не зможуть повернутися до своїх будинків.

Ісландія: Через вулкан евакуйовано місто Гріндавік

Жителі ісландського міста Гріндавік, що знаходиться під загрозою виверження вулкана, мають бути готовими до того, що деякий час вони не зможуть жити у своїх будинках. За рішенням влади евакуйовано місто з населенням близько 3 700 осіб тиждень тому як запобіжний засіб після серії землетрусів. За повідомленням ісландської радіостанції RUV, директор служби цивільної оборони Відір Рейніссон (Vídir Reynisson) заявив у суботу, що кілька будинків отримали пошкодження.

За його словами, в найближчі місяці через невизначеність, що зберігається, жителям доведеться бути готовими до переїзду в інші місця. Британський телеканал Sky News показав кадри з повітря, на яких добре видно тріщини на землі.

Метеорологічна служба Ісландії вважає за можливий вихід розплавленої породи з магматичного тунелю на південному заході країни, який активний уже кілька тижнів. За останні 24 години було зареєстровано 1700 землетрусів, зокрема близько 1000 із півночі, написала метеорологічна служба в Інтернеті у суботу вдень.

Гріндавік розташований приблизно за 40 км на південний захід від столиці Рейк’явіка і вже кілька днів перебуває під загрозою можливого виверження вулкана. Тиждень тому жителі змушені були покинути свої будинки, оскільки під Гріндавіком під морським дном проходить магматичний тунель завдовжки близько 15 км. Близька Блакитна лагуна, одна з найвідоміших туристичних визначних пам’яток Ісландії, вже була закрита заздалегідь.

Читайте також:  Судова реформа: президент Ізраїлю пропонує компроміс

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я