Вірменія звинувачує Азербайджан у військових приготуваннях

12

Баку має подальші військові плани, стверджує глава вірменського уряду.

Вірменія звинувачує Азербайджан у військових приготуваннях

Вірменія звинувачує Азербайджан у нових військових планах на фоні конфлікту навколо Нагірного Карабаху.

“Нам здається, що йде підготовка до розв’язання нової війни, нової військової агресії проти Вірменії”, – заявив глава уряду Нікол Пашинян на відкритті осінньої сесії Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва (ОБСЄ) в Єревані. Раніше вірменські військові повідомили про поранення солдата азербайджанськими військами.

Запеклі атаки на Нагірний Карабах

Наприкінці вересня внаслідок запеклих нападів авторитарний Азербайджан захопив спірний між двома країнами регіон Нагірного Карабаху. З того часу близько 100 000 жителів, переважно вірменського населення, бігли на батьківщину. Регіон відокремився від Баку в 1990-х роках внаслідок кровопролитної громадянської війни за підтримки Єревану.

Наразі Пашинян скаржиться, що Баку планує нові завоювання. “Дуже підозріло, що в Азербайджані Вірменія офіційно називається Західним Азербайджаном”, – сказав він. Передумовою до цього, швидше за все, послужить суперечка навколо азербайджанського ексклаву Нахічевань.

Нахічевань налічує близько 400 тис. мешканців і межує здебільшого з Іраном та Вірменією. Регіон був приєднаний до Азербайджану на початку радянської доби – імовірно також з урахуванням інтересів Туреччини. Азербайджан вже давно виступає за будівництво нової автомобільної та залізничної гілки до свого анклаву. Проте заяви Баку про створення коридору можуть бути зрозумілі й у військовому ключі.

Читайте також:  Землетрус на Філіппінах: Семеро людей загинули

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я