Гейвіц припиняє фінансування будівництва нових будівель з урахуванням кліматичних умов

4

Гейвіц припиняє фінансування будівництва нових будівель з урахуванням кліматичних умов

Уряд Німеччини несподівано припинив фінансування програми будівництва нових будівель з урахуванням кліматичних умов: Гроші закінчилися. Будівельна галузь та ХДС різко критикують цей захід. Програма KFN має відновитись у лютому, коли буде затверджений бюджет на 2024 рік.

Федеральне міністерство будівництва припинило фінансування кліматично безпечних новобудов. З 14 грудня «нові заявки на участь у програмі KFN не можуть бути подані до Кредитної ради з будівництва (KfW) у зв'язку з тим, що кошти вичерпані», – заявило міністерство.

Абревіатура KFN означає програму фінансування кліматично безпечних новобудов, яку уряд Німеччини запустив навесні. “З березня по грудень цього року ми профінансували близько 46 000 будинків за програмою KFN і залучили інвестиції на суму близько 17 мільярдів євро”, – заявила федеральний міністр будівництва Клара Гейвітц, відповідно прес-релізу. Фінансовий резерв спорожнів лише через три місяці, тому нам довелося збільшити його майже до двох мільярдів євро.

Тепер і ці гроші скінчилися. За даними Handelsblatt, останнім часом попит на них виявився несподівано високим. Ще у листопаді Гейвітц повідомив газеті, що фінансування будівництва нових будівель цього року вже забезпечене.

Програма KFN була розрахована як на приватних осіб, так і на компанії та інвесторів. Центральна спілка німецької будівельної промисловості розкритикувала цю новину, назвавши її «цілком несподіваною», а керуючий директор Фелікс Паклеппа сказав. «Ніщо так не шкодить інвестиційному сектору, як будівельна галузь, як неясні або рамкові умови, що постійно змінюються. Ми випробували на собі хаос фінансування у 2022 році і досі відчуваємо його наслідки».

«Блядь будівельникам»

Різка критика прозвучала й із боку ХДС. Заморожування фінансування «остаточно знищить останній клаптик довіри до цього уряду», – заявив Ян-Марко Лучак, представник парламентської групи ХДС/ХСС з питань будівельної політики. «Це ляпас для компаній та приватних будівельників».

Читайте також:  Солдати - вбито внаслідок нападів у Пакистані

Лучак звинуватив Ампеля в тому, що після рішення Федерального конституційного суду щодо бюджету він недвозначно наголосив, що програма KFN не підлягає заморожуванню бюджету. Це породило надію, що коштів на програму буде достатньо.

Будівельна галузь розраховує, що програма KFN буде продовжена наступного року: «Щойно федеральний бюджет на 2024 рік набуде чинності, вона знову стане можливою, і ми цього очікуємо», – сказав Паклеппа. Гейвіц вже заявила про це: «Нові заявки можуть бути подані, як тільки федеральний бюджет 2024 року набуде чинності», – сказала вона. Згідно з поточними планами, бюджет на наступний рік має бути прийнятий у Бундестазі у січні та, ймовірно, у Бундесраті 2 лютого.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я