ООН: Мільйони переміщених осіб, 4000 загиблих унаслідок конфлікту в Судані

9
конфлікт в Судані

Минуло чотири місяці після перевороту в Судані. Ситуація залишається нестабільною. Бойові дії тривають. Агентство ООН у справах біженців підбиває катастрофічний баланс.

Через чотири місяці після початку бойових дій у Судані понад 4,3 млн. осіб уже покинули насильницькі місця. За даними Женевського агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), близько 3,2 млн. осіб були змушені покинути країну на північному сході Африки, а 1,1 млн. осіб – сусідні держави. За попередніми даними Управління ООН з прав людини, до теперішнього часу загинуло понад 4 тис. осіб, зокрема сотні мирних жителів.

З 15 квітня армія під керівництвом фактичного президента Абдель Фаттаха аль-Бурхана веде боротьбу з воєнізованими формуваннями “Сили швидкої підтримки” (СБП) колишнього віце-президента Мухаммеда Хамдана Дагло. Генерали спільно здійснили переворот, який привів їх до влади. Однак колишні союзники посварилися через питання поділу влади.

У спільній заяві глави агентств ООН та інших великих гуманітарних організацій охарактеризували конфлікт у Судані як “війну”. Попри насильство, масове переміщення населення та голодну кризу, інші держави досі надали лише 27% від понад 3 млрд. доларів США, необхідних для надання допомоги Судану та країнам, що приймають біженців, зазначили вони.

Читайте також:  ЄС та США критикують Польщу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я