ООН: катування цивільних в Україні

19

Під час війни було задокументовано сотні випадків тортур з російської сторони. Насправді таких випадків, мабуть, набагато більше.

 

ООН: катування цивільних в Україні

Катування цивільних в Україні: росіяни катували сотні цивільних осіб з моменту вторгнення в Україну, йдеться у доповіді Управління ООН з прав людини. Офіс задокументував 864 випадки затримання людей російською стороною, в основному на окупованих територіях, з початку війни в лютому 2022 року і до травня 2023 року.

Майже всі вони заявили про тортури, повідомила голова офісу ООН з прав людини в Україні Матільда ​​Богнер. Вона виступила з України з відеозв’язку перед журналістами у Женеві.

«Російські збройні сили, правоохоронні та пенітенціарні органи у великих масштабах застосовували тортури та жорстоке поводження до цивільних затриманих», – сказала Богнер. За його словами, з українського боку офіс задокументував 75 ​​випадків затримання цивільних осіб, більшість з яких повідомили про жорстоке поводження та тортури.

Бюро враховує лише ті випадки, у яких йому вдалося з’ясувати обставини. За словами Богнер, справжня кількість затриманих цивільних осіб може бути більш ніж удвічі вищою.

Читайте також:  Наступні 2-3 місяці війни можуть бути вирішальними, - Данілов

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я