Покарання для боса “Вагнера” ​​Пригожина немає

19

Євген Пригожин підняв повстання зі своєю групою найманців. Офіційно жодного покарання на нього не чекає – президент дав йому усну гарантію безпеки.

 

Покарання для боса “Вагнера” ​​Пригожина немає

Покарання для Пригожина немає: Після збройного повстання ватажка російських найманців Євгена Пригожина та його Армії Вагнера кримінальне переслідування проти нього припинено, як оголосив сьогодні Кремль. У зв’язку із закінченням «злочинних дій» порушену у п’ятницю кримінальну справу припинено, повідомило російське державне інформаційне агентство ТАРС із посиланням на вітчизняну спецслужбу ФСБ.

За словами Президента Росії Володимира Путіна, під час збройного повстання було вбито льотчиків, які атакували колону Вагнера, що йшла у бік Москви. Було збито кілька вертольотів та літак.

Лідер ПВК Пригожин несподівано зупинив свою ходу до Москви у суботу після переговорів. Згідно з його власними заявами, він хотів запобігти кровопролиттю серед російських солдатів і тому повернув назад за 200 кілометрів від російської столиці. Він зайняв південне російське місто Ростов-на-Дону і відступив звідти.

Реакція Путіна на повстання

У понеділок увечері президент Путін підтвердив, що його опальний екс-конфедерат може знайти притулок у Білорусі разом зі своїми бійцями. Він назвав повстанців вагнерівців «зрадниками». Спочатку було незрозуміло, чи знаходиться Пригожин уже в Білорусі. Путін запропонував лояльній частині загону Вагнера укласти контракти з Міністерством оборони Росії.

Путін ще в суботу у своїй промові заявив, що організатори повстання зазнають «невідворотного покарання». Той факт, що згодом Кремль заявив, що після закінчення повстання і Пригожин залишиться безкарним, викликав здивування на Заході.

Навіть ті, хто критикує війну Путіна проти України, навіть тихо, ризикують отримати у Росії довгі роки в’язниці. Багато коментаторів інтерпретували поступку Путіна як слабкість із боку кремлівського лідера.

Читайте також:  Війна в Україні 30 грудня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я