Пригожин спростував прагнення зміни влади в Москві

12

Він наголосив на ролі правителя Білорусі Олександра Лукашенка у припиненні повстання.

 

Пригожин спростував прагнення зміни влади в Москві

Глава російського найманого підрозділу «Вагнер» Євген Пригожин у своєму першому слові після невдалого повстання у вихідні спростував прагнення зміни влади в Москві.

“Ми вийшли на демонстрацію протесту, а не для повалення влади в країні”, – сказав 62-річний Пригожин у голосовому повідомленні, поширеному його прес-службою в Telegram у понеділок. Пригожин не повідомив подробиць про своє місцезнаходження.

Пригожин повторює звинувачення

Вкотре він повторив свої звинувачення на адресу Міністерства оборони Росії в обстрілі військових таборів найманців минулої п’ятниці. За його словами, загинули 30 бойовиків “Вагнера”. Це, за його словами, на додачу до мети міністерства розформувати сили «Вагнера», послужило поштовхом до походу на Москву.

Пригожин, який довгий час вважався довіреною особою лідера Кремля Володимира Путіна, але після початку повстання його назвали зрадником, визнав, що просування забрало життя людей. «Під час нашого маршу жодного солдата не було вбито на землі. Ми шкодуємо, що нам довелося збивати літаючі об’єкти – але це тому, що вони нас бомбили», – сказав він. За повідомленнями російських військових блогерів, у ході зіткнення було знищено 6 вертольотів та 1 літак російської армії, а їхні екіпажі загинули. Офіційно російське керівництво не визнало цих втрат.

Глава найманців хвалить марш як зразковий

Пригожин, зі свого боку, оцінив марш на Москву як приклад того, як мало відбуватися наступ на Україну за наказом Путіна від 24 лютого 2022 року. Стрімке просування своїх підрозділів, знищення всіх військових об’єктів противника по дорозі – і це майже втрат. «Зі свого боку загинули 2 солдати і кілька найманців було поранено», – сказав Пригожин.

Читайте також:  Дискримінація людей похилого віку в Німеччині недооцінена

Найманий підрозділ «Вагнер» відіграв значну роль в агресивній війні Росії проти України до самого кінця, особливо у кривавому штурмі східноукраїнського міста Бахмут, який тривав кілька місяців. За повідомленнями ЗМІ, під час цього процесу було вбито десятки тисяч бойовиків. Тільки на початку червня було оголошено про закінчення бою, і Пригожин вивів свої підрозділи з обложеного міста, щоб поповнити їх у глибинці.

Пригожин наголосив на ролі правителя Білорусі Олександра Лукашенка у припиненні повстання. Він виступив посередником у мирному врегулюванні, щоб запобігти кровопролиттю в Росії. За даними Кремля, Пригожин мав виїхати до Білорусі після закінчення повстання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я