Якщо США поставлять касетні боєприпаси на Україну

28

У разі американського постачання Росія буде змушена застосувати «аналогічні засоби».

 

Якщо США поставлять касетні боєприпаси на Україну

Росія пригрозила застосувати таку саму зброю – у разі, якщо США поставлять касетні боєприпаси на Україну.

«Росія також має в своєму розпорядженні касетні боєприпаси, які є ще більш ефективними», – заявив у Москві міністр оборони Сергій Шойгу. Поки що його країна стримується, але у разі американських поставок буде змушена застосувати «аналогічні засоби». Раніше США вже заявляли, що постачатимуть заборонену зброю в Україну.

Застосування касетних бомб призведе до затягування війни

Шойгу зазначив, що ані США, ані Україна, ані Росія не приєдналися до міжнародного договору про заборону касетних боєприпасів. “Їх застосування призведе до затягування війни”, – сказав міністр. Росія веде агресивну війну проти України з лютого минулого року.

“В даний час у Збройних Силах РФ вживаються додаткові заходи щодо захисту від касетних бомб”, – сказав Шойгу. Згідно з відеозаписом, опублікованим міністерством, він відвідав оборонний завод. Там він повідомив, що постачання зброї та боєприпасів для російських військовослужбовців збільшено в рази.

Наскільки успішним є український контрнаступ?

Водночас Шойгу спростував аналізи західних експертів та заяви Києва про успішність українського контрнаступу. Він заявив, що Україна поки що не досягла своєї мети на жодній ділянці фронту. Навпаки, нещодавно Україна повідомила про значні успіхи на місцевості. Російські військові блогери також підтвердили втрати Москви.

Шойгу заявив, що українські атаки не лише були відбиті у багатьох місцях, а й російська армія під час контратак просунулась далі на Луганщині. Глава російської приватної армії Вагнер Євген Пригожин неодноразово звинувачував Шойгу у брехні. В черговий раз Шойгу заявив про знищення великої кількості західної бойової техніки, зокрема, нібито 17 танків «Леопард» з Німеччини. Це не може бути підтверджено незалежною експертизою.

Читайте також:  Американські військові вбили ключового лідера ІД у Сомалі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я