Нью-Йорк готується до обвинувального вироку Трампу

24
Нью-Йорк готується до можливих протестів напередодні очікуваного обвинувального вироку колишньому президентові США Дональду Трампу. Учора (за місцевим часом) біля будівлі суду в центрі Манхеттена було посилено охорону – зведено металеві огорожі та посилено присутність поліції.

“Ми слідкуємо за коментарями в соціальних мережах”, – сказав мер Нью-Йорка Ерік Адамс. Департамент поліції Нью-Йорка стежить за тим, щоб у місті не було «неналежних дій», сказав Адамс. Він сказав, що «впевнений» у тому, що їм це вдасться зробити. Раніше Трамп закликав до протестів у зв’язку з очікуваним звинуваченням у виплаті грошей порнозірці, заявивши, що його буде «заарештовано» сьогодні.

Можливий неналежний внесок у виборчу кампанію

Однак, за даними американських ЗМІ, обвинувальний висновок сьогодні є малоймовірним. CNN, серед інших, повідомив учора ввечері (за місцевим часом), що обвинувальний висновок очікується не раніше наступного тижня. Генеральний прокурор штату Нью-Йорк веде розслідування щодо колишнього обраного президента з приводу грошових виплат актрисі Стормі Деніелс та моделі Карен Макдугал. Обвинувальний висновок у цій справі стає дедалі ймовірнішим.

Слідчі з’ясовують, чи Трамп міг порушити закони про фінансування виборчої кампанії, здійснивши ці виплати. У США гроші за хитрощі не є незаконними, але обвинувальний висновок може зробити $130 000, виплачені Деніелс, і $150 000, виплачені Макдугал, незаконними внесками у виборчу кампанію в штаті Нью-Йорк. Трамп, який знову претендує на висування в президенти від Республіканської партії, вважає цей позов – як і багато інших позовів – політично мотивованим «полюванням на відьом».

Секретна служба США коригує плани безпеки

У понеділок увечері біля суду на Манхеттені пройшла невелика акція протесту – до вечора (за місцевим часом) заворушень не було. Телекомпанія CNBC повідомила, що Секретна служба США спільно з Департаментом поліції Нью-Йорка скоригували вчора плани щодо безпеки. Заклик Трампа до протестів викликав спогади про штурм Капітолію США 6 січня 2021 року, коли Трамп підбурював своїх прихильників перед тим, як вони із застосуванням насильства увійшли до будівлі парламенту у Вашингтоні.

Читайте також:  Західній Австралії загрожує сильний циклон

Оточення Трампа раніше запевняло, що екс-президент наслідуватиме звичайну процедуру, якщо йому висунуть звинувачення, а також добровільно з’явиться до суду, щоб дізнатися подробиці можливих звинувачень. Це дозволило б уникнути необхідності гучного арешту. Також вважається ймовірним, що після такого офіційного розгляду Трамп зможе вирушити додому.

Велике журі, яке займається цією справою, також заслухало свідка Роберта Костелло, адвоката. Колегія присяжних у США вирішує, чи висувати обвинувачення у справі, після того, як звинувачення надасть докази. «Я не вмію читати думки», – сказав Костелло після надання свідчень, відповідаючи на запитання журналіста, чи будуть пред’явлені звинувачення Трампу.

Костелло посварився з головним свідком звинувачення, колишнім адвокатом Трампа Майклом Коеном. Тепер він сумнівається у достовірності свідчень Коена. «Якщо вони хочуть переслідувати Дональда Трампа і мають вагомі докази, то нехай так і буде, – продовжив Костелло. Але Коен далекий від «вагомих доказів», додав він.

ДеСантіс говорить про «політичну виставу»

Тим часом видатний американський республіканець Рон ДеСантіс розкритикував генеральну прокуратуру Нью-Йорка за розслідування щодо Трампа. Губернатор штату Флорида звинуватив прокурора Елвіна Брегга у веденні «політичної вистави». За його словами, коли прокурор ігнорує повсякденні злочини і натомість займається справою багаторічної давності, пов’язаною з виплатою грошей порнозіркам, він переслідує «політичні цілі» та використовує свою посаду як зброю. «Це в корені неправильно».

В даний час ДеСантіс вважається найбільшим внутрішньопартійним суперником Трампа. Очікується, що він також претендуватиме на пост президента на виборах у листопаді 2024 року. Хоча зараз ДеСантіс обрушився із критикою на окружного прокурора Манхеттена, під час свого виступу він також зробив випад у бік Трампа. Як дійшло до того, щоб заплатити гроші порнозірці за мовчання про передбачувану інтрижку, він сказати не зміг. Це викликало сміх у аудиторії.

Читайте також:  Публічна кара в Ірані

Трамп негайно завдав удару у відповідь, зробивши двозначні натяки. ДеСантіс може дізнатися про «хибні звинувачення та брехливі історії» в якийсь момент у майбутньому, «коли він зазнає несправедливих і незаконних нападок з боку жінки, навіть «неповнолітньої» однокласниці (або, можливо, чоловіка!)», – написав він у соціальної мережі Trump Truth Social, одним із засновників якої він є. Він також звинуватив свого колегу по партії у бажанні скоротити соціальну допомогу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я