Новозеландський Окленд затоплений дощами

64

У найбільшому місті Нової Зеландії, Окленді, за 15 годин випало стільки опадів, скільки зазвичай випадає за все літо.

Новозеландський Окленд затоплений дощами

Після сильних дощів у середині новозеландського літа Окленд затоплено: більшість міста опинилася під водою. Мешканцям мегаполісу на Північному острові з населенням 1,6 мільйона людей Громадянська оборона наказала сховатися у недоступних для води місцях.

Національний дослідницький інститут (NIWA) повідомив, що в деяких районах міста за 15 годин випало 80% опадів, які зазвичай випадають за все літо. Особливо постраждали передмістя Кумеу та Олбані.

“Можливо, що в деяких районах Окленду за один день випаде стільки опадів, скільки зазвичай випадає за все літо”, – йдеться у твітері NIWA. Пожежні були направлені з байдарками та гідроциклами для порятунку людей із будинків. Запланований концерт Елтона Джона на стадіоні Mount Smart, на який планували прийти 40 000 фанів, було скасовано з міркувань безпеки.

За 15 годин випало 80% опадів, які зазвичай випадають за все літо

Численні дороги були закриті. У деяких районах Окленду було відключено електрику. Термінали в аеропорту також затопили. Політик «зелених» Гольріз Гахраман написала у Твіттері, що сцени, що розгортаються в затоплених районах, «жахають», і наголосила: «Це те, що ми бачитимемо знову і знову по всьому світу через кліматичну кризу, поки ми не будемо серйозно ставитися до нього в політиці та діях». Мер Уейн Браун сказав Радіо Нової Зеландії: “Дощ повинен припинитися, це головна проблема”.

Читайте також:  ООН стурбована зростанням насильства в Гаїті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я