Нові розцінки за полонених: ув’язнені з ПВК подешевшали

83

Громадянські активісти стимулюють поповнення обмінного фонду.

Нові розцінки за полонених росіян: ув'язнені з ПВК «Вагнер» подешевшали.  Фото: @Tsaplienko / telegram

Для поповнення обмінного фонду військовополонених бійцям ЗСУ пропонують грошову винагороду кожного полоненого службовця армії РФ. Це громадянська ініціатива українського журналіста Володимира Золкіна. Він встановлює правила отримання коштів та тарифи. Опубліковано нові розцінки за полонених.

Нові розцінки за полонених: на що орієнтовані тарифи

Винагорода покликана мотивувати українських солдатів брати якнайбільше полонених і поповнювати обмінний фонд. Скільки полонених утримує кожна з воюючих сторін, достеменно невідомо. Судячи з регулярних повідомлень про конкретні обміни, рахунок може йти на тисячі осіб.

“Розбіг” у розцінках досить серйозний: від $200 до $700. Мінімум належить за мобілізованого з ДНР і ЛНР. Максимум – за полоненого кадировця. Володимир Золкін щодо «вартості» виходить з бойових якостей, військової ефективності полонених, та якщо з цінності з погляду обміну. Тобто, наскільки охоче запропонований варіант розглядатиме російська сторона і на яке співвідношення в обміні можна розраховувати — 1:2, 2:1 тощо.

За словами Володимира Золкіна, членів так званої народної міліції ДНР та ЛНР росіяни за людей не вважають. Їхня обмінна цінність мінімальна. Найдорожче військові чиновники РФ вважають учасників кадировських формувань. Ймовірно, це пов’язано із впливом чеченського лідера у Кремлі.

Нові розцінки за полонених: тариф на ув’язнених із ПВК «Вагнер» знизився вдвічі

Практика недавніх обмінів полоненими між ЗСУ та армією РФ показала, що російська сторона не надто високо цінує і ув’язнених із ПВК «Вагнер». Тому грошова винагорода за них знизилася із $600 до $300.

Розмір винагороди за полонених:

  • Мобілізовані у ДНР та ЛНР – $200.
  • Пересічні, сержанти та прапорщики армії РФ — $300.
  • Ув’язнені з ПВК «Вагнер» – $300.
  • Молодші офіцери – $400.
  • Старші офіцери та військові фахівці – $500.
  • «Старослужбовці» ПВК «Вагнер» – $600.
  • Кадировці – $700.
Читайте також:  Атака ATACMS з авіабаз: У Лондоні оцінили наслідки

Як працює схема

За словами Володимира Золкіна, гроші для виплат за полонених надходять від пересічних українців та бізнесу. Отримати кошти можна, дотримуючись певного регламенту. Полоненого потрібно зняти на відео, промовивши у процесі фразу «для поповнення обмінного фонду».

Потім полонені повинні представитися у кадрі. Наступний крок — надсилання відео за вказаними контактами. Матеріал не повинен публікуватися будь-де до отримання оплати.

Заробити можуть і росіяни

Може виникнути і обернена ситуація: гроші отримує росіянин, навіть не здаючись у полон. Мер Мелітополя Іван Федоров оголосив про виплати за добровільно здану бойову техніку. Бронемашина оцінюється в $5 000, танк — удесятеро більше.

Від бажаючих потрібно повідомити координати техніки та номер банківської картки на одну з електронних адрес українського Міноборони. Якщо інформація підтверджується, на картку переказуються кошти. Подібні випадки вже зафіксовано.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :