Введення стелі цін на газ – лицемірство

19

Аль-Каабі обурений тим, що Європа створює обмеження.

30 жовтня міністр енергетики Катару Саад Аль-Каабі прокоментував ініціативу ЄС щодо обмеження граничної вартості сировини на ринку. Як він заявив: “Введення стелі цін на газ – лицемірство з боку Європи”.

«Введення стелі цін на газ – лицемірство та обмеження ринку»

“Лицемірством” Аль-Каабі вважає непослідовність логіки ЄС. Адже ця організація декларує постулати вільної ринкової торгівлі та відкритої конкуренції. Тоді як зараз намагається створити штучні умови, що суперечать нормам ліберальної економіки.

І міністр енергетики має особистий приклад для аргументування. Адже ЄС 4 роки проводив розслідування щодо нафтогазової компанії Qatar Energy. Постачальника зрідженого природного газу звинувачували якраз у порушенні антимонопольного законодавства.

Аль-Каабі вважає, що ЄС обмежує конкуренцію. Фото: Qatar Living / Twitter.com

Так, європейський орган перевіряв фірму з Близького Сходу. Адже справа стосувалася поставок саме у Старе Світло. Сутью проведення розслідування були умови договорів Qatar Energy, якими близькосхідна фірма фактично прив’язувала себе імпортерів.

Розслідування припинили, але ЄС все одно не покращив відносини з Катаром у галузі нафтогазової торгівлі. І, мабуть, нова пропозиція в цій галузі не втішила представників близькосхідної держави.

«Введення стелі цін на газ – лицемірство та створення проблем»

Також Аль-Каабі нагадав про те, що стеля цін може зіграти проти самих ініціаторів. Адже насамперед у бізнесі важлива маржинальність: різниця між доходом від продажу та собівартістю.

Як пояснює політик з Катару, нафтогазові компанії шукатимуть способу заробити більше. Навіть якщо це суперечить ініціативі ЄС.

Адже ніхто не заважає продати газ імпортерам за межами Європи, які запропонують вигіднішу ціну. Тоді спроба впоратися з волатильністю сировини призведе до його дефіциту.

І знову Аль-Каабі зробив натяк на свою країну. У контракті з європейськими імпортерами Катар не прописав пункту про відмову перенаправлення потоку. Тобто близькосхідна країна може законно розпоряджатися, кому продавати газ.

Читайте також:  Бідним країнам загрожує руйнівна боргова криза

«Ми домовилися з Європою про те, що не будемо перенаправляти потоки. І ми дотримуємося свого слова. Але у світі немає нічого постійного. І ми маємо право робити зі своєю власністю все, що забажаємо», — додав катарський політик.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :