Війни та зміна клімату посилюють голод

31
Конфлікти, зміна клімату та інфляція призвели до того, що кількість голодуючих у світі зросла до найвищого рівня за довгий час. Війни та зміна клімату посилюють голод.

Напередодні саміту G7 у Хіросімі, Японія, організації з розвитку звернулися до семи багатих промислово розвинених країн (G7) із закликом надати достатню екстрену допомогу, щоб урятувати людей від голоду. “Велика сімка” повинна, нарешті, діяти рішуче”, – зажадав Дірк Батхе з організації World Vision. «Будь-які подальші коливання коштуватимуть мільйони життів».

У своєму останньому звіті про виконану роботу сама група G7 оцінила свої зусилля щодо боротьби з голодом та досягнення продовольчої безпеки як «недостатні», підкреслила World Vision напередодні зустрічі лідерів із п’ятниці по неділю. «В результаті інфляції, посилення глобальних кліматичних потрясінь і конфліктів – як зараз у Судані – кількість тих, хто голодує і недоїдає, непомірно зростає», – попередив Батхе.

«Глобальна криза голоду досягла безпрецедентних масштабів».

За оцінками Глобальної доповіді про продовольчі кризи 2023 року, понад чверть мільярда людей відчувають гостру нестачу продовольства і потребують термінової продовольчої допомоги. Це найвищий показник за останні сім років. Ініціативи проти голоду висувалися на кожному із самітів G7 за останні два роки, але потім не наповнювалися життям, критикує Oxfam.

“Грошей достатньо”, – сказав Йорн Калінскі з Oxfam. «Стан мільярдерів із продовольчого та сільськогосподарського секторів збільшився на 380 мільярдів доларів з 2020 року». Він також сказав, що компанії, які виробляють штучні добрива, за останній рік збільшили свої прибутки вдесятеро. «Глобальна криза голоду досягла безпрецедентних масштабів», – заявила Фрідерике Редер із Global Citizen. «Лідери Великої сімки здатні врятувати мільйони життів». За її словами, настав час діяти негайно.

Читайте також:  До заморожування судової реформи готується Нетаньяху

Агресивна війна Росії в Україні веде до зростання цін на продовольство та добрива. Тридцять відсотків зерна, доступного на світовому ринку, надходить із Росії та України. Організація World Vision попередила, що країни Західної та Центральної Африки стикаються із найважчою продовольчою кризою за останнє десятиліття. Криза поширюється на прибережні країни. У Судані, країні, охопленій конфліктом, брак продовольства загрожує третині населення. У Буркіна-Фасо та Малі також насувається можлива катастрофа до літа.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я