Фондовий ринок Китаю втратив 6 трлн доларів

17

Розпродаж китайських акцій продовжиться і наступного тижня, упевнені експерти.

Фондовий ринок Китаю втратив 6 трлн доларів.  Фото: Sergeitokmakov / Pixabay

Фондовий ринок Китаю втратив 6 трлн доларів за тиждень. Обвал зафіксовано після переобрання Сі Цзіньпіна на посаду лідера Комуністичної партії КНР. Крім того, це негативно позначилося на юані.

Фондовий ринок Китаю пережив одне з найбільших падінь

Сі Цзіньпін переобирався на новий термін як глава Комуністичної партії КНР і, відповідно, лідер країни. Ще на всепартійному з’їзді минулого тижня він посилив контроль над владою і домігся вигідних для себе поправок до Конституції, не дозволивши реформаторам та лібералам управляти другою за величиною економікою у світі.

На початку тижня Цзіньпін презентував новий склад Політбюро. Тепер фактично головний управлінський орган у Китаї складається виключно з лоялістів. І це відразу ж позначилося на ринках. Протягом тижня інвестори активно позбавлялися китайських акцій. Втрати становлять уже 6 трильйонів доларів.

Позначилося переобрання Цзіньпіна і китайському юані. Незважаючи на жорстке управління його курсом, він все одно різко втратив позиції щодо долара. У вівторок курс упав майже до 15-річного мінімуму після того, як Народний банк Китаю встановив його середню точку на найнижчому рівні з 2008 року.

До кінця тижня ситуація на фондовому ринку посилилася, оскільки в деяких містах Китаю поновилися жорсткі коронавірусні обмеження. Хоча до з’їзду партії китайська влада обіцяла поступово переходити до життя без карантинів.

“Ця різка консолідація влади в одних руках посилює занепокоєння інвесторів”, – сказав директор з інвестицій UBS Global Wealth Management Марк Хефеле.

Читайте також:  Шойбле: німецька єдність, Європа, Остполітик

Що буде з китайською економікою далі

Гонконгський індекс Hang Seng, у якому котирується більшість акцій Китаю з найбільшою капіталізацією, впав на 6,36%. За даними Refinitiv, це найбільше піке за останні 14 років.

Крім того, економіка Китаю зросла лише на 3,9% у третьому кварталі, що значно нижче за цільовий показник Пекіна в 5,5% у річному обчисленні. Аналітики очікують, що консолідація влади навколо Цзіньпіна сприятиме подальшому економічному спаду.

«Ми, мабуть, побачимо розширення влади Цзіньпіна. Це, як правило, уповільнює потенційне зростання. Дуже уважно стежимо за сигналами з найближчого оточення китайського лідера, оскільки найближчими кількома місяцями нам доведеться багато чого навчитися», — йдеться в щотижневому звіті аналітиків Goldman Sachs.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :