Іранські заворушення продовжились в університетах

16

У країні продовжуються масові заворушення.

Іранські заворушення продовжились в університетах

Іранські заворушення продовжилися в університетах після кількох тижнів зіткнень.

Напівофіційне інформаційне агентство Ірану повідомляє, що студенти зібралися під час церемонії поминання жертв смертоносного нападу на головну святиню шиїтів на півдні Ірану.

Інформаційне агентство Tasnim повідомило, що деякі групи напали на збори у філії університету Азад у Тегерані. Декілька студентів отримали поранення, йдеться в повідомленні з посиланням на свідків, які стверджують, що деякі студенти мали ножі.

Тасним також повідомив, що під час зіткнення невідомий застосував сльозогінний газ, а потім втік у натовпі. У повідомленні не уточнюється, скільки людей постраждало внаслідок зіткнення.

Нова хвиля

У неділю безкомпромісні студенти кількох університетів по всій країні зібралися, щоб вшанувати пам’ять про смертельний напад озброєної людини, яка вбила 13 людей, у тому числі жінок і дітей, у мечеті Шах Чераг у середу. Тридцять людей поранили.

Відповідальність за стрілянину взяло на себе угруповання «Ісламська держава» (заборонена в РФ та інших державах).

Загальнонаціональні заворушення, спричинені смертю Махси Аміні 16 вересня, який перебував під вартою в поліції країни, трусили Ісламську Республіку протягом півтора місяця. Аміні померла після затримання за нібито порушення суворого ісламського дрес-коду для жінок.

Уряд Ірану неодноразово заявляв, що протести організували іноземні держави, не надаючи доказів. Протести стали однією з найсерйозніших загроз правлячим священнослужителям Ірану з часів Ісламської революції 1979 року.

Іранські заворушення продовжилися в університетах: передісторія та статистика

Протестувальники спочатку вимагали скасування обов’язкового для жінок хіджабу після вбивства дівчини поліцією вдач, але швидко переросли в заклики до падіння самої іранської теократії.

Іранські заворушення продовжилися в університетах: протестувальники.  Фото: Alexandros Michailidis/shutterstock.com

Щонайменше 270 людей було вбито і 14 тисяч заарештовано під час протестів, що охопили понад 125 іранських міст, за даними групи «Правозахисники в Ірані».

Читайте також:  Міністр Північного Рейну-Вестфалії Лауманн закликає до відмови від донорства органів: "Я не відчеплюсь"

З 24 жовтня влада країни почала розгляд справ щонайменше 900 протестувальників, звинувачених у «корупції на землі» — термін, який часто використовується для опису спроб повалення іранського уряду, які спричиняють смертну кару.

Судові чиновники висунули звинувачення проти сотень людей у ​​Тегерані та інших провінціях, які прагнуть придушити інакодумство.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я