Німеччину чекають дострокові вибори

6

Німеччина вступила у велику політичну кризу з розпадом правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, що відкриває шлях до дострокових виборів наступного року.

Німеччину чекають дострокові вибори через розпад коаліційного уряду

Дострокові вибори переходять до практичного порядку денного. У середу Шольц заявив, що добиватиметься проведення вотуму довіри до 15 січня, щоб депутати «можли вирішити, чи слід розчищати шлях дострокових виборів»які можуть відбутися на шість місяців раніше від запланованого терміну.

Канцлер, який знаходиться в складній ситуації, також заявив, що прагнутиме до переговорів з лідером консервативної партії Християнсько-демократичний союз Фрідріхом Мерцем з пропозицією «Конструктивно працювати разом над питаннями, які мають вирішальне значення для нашої країни».

Потрясіння торкнулися найбільшої економіки Європи, яка бореться із затяжним спадом, а Берлін стурбований тим, який вплив повернення Дональда Трампа до Білого дому вплине на торговельні та оборонні зв'язки.

Віце-канцлер Роберт Хабек дав зрозуміти, що його партія Зелених, третій партнер Альянсу, залишиться в уряді меншості і “продовжить виконувати свої зобов'язання”.

Міністр закордонних справ партії Зелених Анналена Бербок заявила, що політичний хаос у Берліні в такий нестабільний у світі час означає, що «Це не найкращий день для Німеччини і не найкращий день для Європи».

Тінь Трампа

Шольц звільнив Лінднера під час вирішальної наради високопосадовців із усіх трьох ідеологічно різних партій, які протягом місяців сперечалися з економічних та бюджетних питань.

Лінднер запропонував провести масштабні реформи, щоб пожвавити проблемну економіку Німеччини, проти яких виступали дві інші партії.

Він давно подумував про вихід із незадоволеної коаліції і неодноразово попереджав про «осені рішень»оскільки насувалися складні переговори щодо бюджету.

Після звільнення Ліндера, який повів із собою ще трьох міністрів від ВДП, Шольц різко розкритикував міністра за його “дрібну політичну тактику” і звинуватив його в такому рівні егоїзму, який «цілком незбагненний».

Шольц назвав переобрання Трампа, економічні проблеми Німеччини та війни в Україні та на Близькому Сході причинами, з яких провідній економіці Європи зараз потрібна політична визначеність.

Читайте також:  Колишнього міністра юстиції Бразилії заарештовано за заворушення

Олаф Шольц. Фото: Rolf Vennenbernd/dpa

«Зараз нам потрібна ясність щодо того, як ми можемо надійно фінансувати нашу безпеку та оборону найближчими роками, не наражаючи на ризик згуртованість країни», – Сказав він. «У контексті виборів в Америці це, можливо, більш актуально, ніж будь-коли».

Оскільки очікується, що економіка Німеччини скоротиться другий рік поспіль, Лінднер вимагав зниження корпоративних податків, пом'якшення кліматичного регулювання та скорочення соціальних пільг.

Багато з цих ідей є анафемою для СДПН Шольца, традиційної робочої партії Німеччини та лівих Зелених.

Внаслідок запеклої суперечки Шольц, Лінднер та Хабек представили суперечливі економічні плани та провели конкуруючі зустрічі з лідерами бізнесу, що посилило відчуття неспроможності та послабило авторитет Шольца.

«Ситуація серйозна»

Шольц повідомив, що запропонував Лінднеру план із кроками щодо зниження витрат на енергоносії та збільшення інвестицій у компанії, збереження робочих місць в автомобільній промисловості та продовження підтримки України.

Однак Ліндер – фіскальний яструб і затятий противник залучення нових боргів – не виявив готовності прийняти це, сказав Шольц, додавши: «я більше не хочу піддавати нашу країну такій поведінці».

Шольц та його бунтівні партнери з коаліції піддалися різкій критиці з боку Мерца, який давно вимагає проведення дострокових виборів, на яких, за даними опитувань, він стане фаворитом.

«Ми не можемо дозволити собі сперечатися ще рік»– Заявив депутат ХДС Норберт Ретген після перемоги Трампа. «Німеччина важлива для Європи, і якщо уряд не може відповідати цьому, то він має поступитися дорогою зараз».

Пізно ввечері в середу голова баварської братської партії ХДС — ХСС Маркус Зедер вимагав негайного проведення вотуму довіри, попередивши, що «не повинно бути ніякої тактичної тяганини».

Аліса Вайдель із вкрай правої партії «Альтернатива для Німеччини», яка зараз посідає друге місце за результатами опитувань, висунула ту ж вимогу, назвавши розпуск коаліції давно назрілим “звільненням для нашої країни”.

Читайте також:  Візит Зеленського до Німеччини більше не секрет

Обсуждение

-->

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я