Данія інвестує майже 20 мільярдів в оборону

10

Уряд Данії хоче вкласти значно більше грошей на оборону протягом наступних десяти років. У період з 2024 по 2033 рік пропонується інвестувати в оборону та безпеку загалом близько 143 мільярдів датських крон (19,2 мільярда євро), заявив у Копенгагені виконувач обов’язків міністра оборони Троельс Лунд Поульсен. Це “історичне” розширення оборонного апарату. У Європі йде війна, світ більше не можна вважати само собою зрозумілим».

Уряд прем’єр-міністра Метте Фредеріксен хоче досягти мети НАТО – витрачати два відсотки валового внутрішнього продукту (ВВП) на оборону не пізніше 2030 року. Згідно з пропозицією уряду, витрати на оборону в країні з населенням 5,9 мільйона осіб наразі становлять близько 36 мільярдів крон на рік за визначенням НАТО – до 2030 року вони мають зрости до 56 мільярдів крон на рік.

Цього тижня уряд розпочне переговори з іншими парламентськими партіями. Першим кроком має стати досягнення широкої політичної угоди про загальну стратегічну орієнтацію та фінансові рамках оборони на десятирічний період. Конкретні ініціативи потім вирішуватимуться знову і знову в рамках часткових угод, починаючи з осені 2023 року.

Читайте також:  Бундесвер готує місію з евакуації із Судану

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я